Слухати

Військові та політичні успіхи Короля Данила

08 жовтня 2017 - 10:31
Facebook Twitter Google+
7 жовтня 1253 року за деякими джерелами, Папа Римський коронував Князя Данила. Говоримо про цю історичну постать з доктором історичних наук В’ячеславом Корнієнком

dsc01312.jpg

В’ячеслав Корнієнко // Громадське радіо
В’ячеслав Корнієнко
Громадське радіо

Твердження, що в 1253 році в Україні з’явився свій перший король таке ж суперечливе, як і сама особа князя Данила, говорить історик, адже вже 1075 року маємо короля Ізяслава  і його сина Ярополка.

Галицько-Волинське князівство проіснувало більше 100 років після Данила, з чого можна зробити висновок, що його політика, звісно, була успішною, розповідає історик:

«На той час це постать досвідченого політика. Дуже часто як князі, так і королі, не тільки галицькі і києво-руські, але й європейські змушені були проводити дещо інші політику, аніж вони сподівалися. Якщо подивимось на умови, в яких опинився Данило, тут варто звернути увагу, що він перебував майже між трьох вогнів: Золота Орда, Угорське королівство, яке теж претендувало на галицько-волинську територію, та Польща, яка так само мала територіальні претензії до Галицько-Волинського князівства. Зрозуміло, що Данило мусив якось рухатись між цими трьома точками».

Розмову з істориком слухайте в доданому звуковому файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.