Слухати

Вперше в історії християнства тексти до Хресної ходи у Ватикані написала жінка-мирянка

14 квітня 2017 - 21:00
Facebook Twitter Google+
Про авторку текстів, французьку вчену-бібліїстку та дослідницю ролі жінки в християнстві, розповів філософ Костянтин Сігов
Вперше в історії християнства тексти до Хресної ходи у Ватикані написала жінка-мирянка / Програми на Громадському радіо

14 квітня о 22:15 на UA Першому відбудеться трансляція Хресної ходи за участю папи Франциска. Авторка текстів-роздумів, які будуть зачитані під час станцій-зупинок, — французька вчена-біблістка Анн-Марі Пельтьє.

«Вперше за два тисячоліття християнства саме жінка-мирянка, яка має чоловіка дітей та онуків, була запрошена написати текст Хресної ходи – всі 14 станцій, які буде читати папа Франциск. Мільярд католиків, всі християни, які святкують Великдень будуть слухати і думати про це», —  розповідає Костянтин Сігов — філософ, директор Центру Європейських гуманітарних досліджень Національного університету «Києво-Могилянська академія» та науково-видавничого об’єднання «Дух і Літера».

«Анн-Марі Пельтьє – авторка книги «Християнство і жінки», також перша жінка, яка отримала премію Ратцінгера як бібліїст – одна з кращих знавців Біблії сьогодні. Ми маємо можливість читати в українському перекладі її роздуми про 20 століть християнства, роль жінок, розвиток думки про жінок. Також видавництво «Дух і Літера» друкувало її «Біблійні читання». Вона є відомою в Україні, але ще більше – у світі, у рідній Франції, де вона викладає в університетах, в Римі і скрізь.

Її роботи руйнують той стереотип, що умовно з часів Єви, її відомих помилок та Адама є «сакралізована нерівність». Цього нема. В 19 столітті в християнських культурах Європи сумління і пошук справедливого ставлення привів до того, що жінки отримали право голосу в політичному світі, в конституціях всіх європейських країн ця рівність є закріпленою і ця політика, яка  має стверджувати високу гідність жінки, абсолютну гідність та рівність жінки і чоловіка, сьогодні розповсюджується і поза європейський світ. Думаю, ця думка є новою для багатьох і в пострадянському світі, тому в такий спосіб важливо святкувати і по-новому осмислювати джерела цього свята.

На сайті «Дух і Літера» можна прочитати перші розділи цієї книги, вони надають світло і долають певні стереотипи і секулярного суспільства, і клерикального світу, сприяють тому, щоб діалог на цю тему був плідним».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.