Вперше в історії України ми формуємо традицію вшанування героїв, — Володимир Гонський

29 серпня 2015 - 07:49
Facebook Twitter Google+
Один із голосів Майдану, музикант, публіцист Володимир Гонський розповідає про концерти на сході України, прифронтовій зоні і військових частинах, і аналізує причини виникнення конфлікту на Донбасі

volodymyr_gonskyy.jpg

Володимир Гонський
Володимир Гонський

Василь Шандро: Ви, як і багато інших митців, за власним бажанням з перших днів Майдану і АТО берете участь у різних концертах для зовсім різної публіки. Тобто це виступи і для мирного населення,  і для військових. Розкажіть ваші враження від останніх поїздок.

Володимир Гонський: Остання поїздка була тиждень тому. Ми їздили на Дніпропетровщину у Нікополь, Орджонікідзе та Марганець. Це файні козацькі міста біля Чортомлицької січі. Було важко через спеку. Це був фестиваль «З країни в Україну». Він був дуже добре організований. Там люди могли ознайомитися з різними видами наших ремесл. Все це було організовано за участі волонтерів. У кінці був гала-концерт, в якому я мав честь брати участь.

Василь Шандро: Позитивна музика, яку ви співаєте, має запит на фронті чи все ж таки це переважно драматичні пісні?

Володимир Гонський: Ми даємо концерти не лише на фронті. І все ж таки відрізняється настрій на фронті і у військових частинах. Там, де люди вже побачили кров і відірвані руки, то ми намагаємося у таких місцях драматичних пісень не співати. По очах хлопців видно, що їм потрібно щось веселе, а сумного їм і без нас вистачає.

А вже в навчальних центрам ми співаємо більше патріотичних і драматичні пісні, щоб хлопці розуміли, що відбувається по ту сторону і були готові.

Василь Шандро: Традиція музичної військової культури сформувалася зараз? Вона увібрала в себе стрілецькі, повстанські пісні?

Володимир Гонський: Коли ми давали концерт перед знаменитою 95 бригадою, то я там побачив такий сплав кращих традицій радянських десантників і вже з українськими повстанськими традиціями. Вони вже серйозно називали не лейтенант, а хорунжий. Це вже нарешті починає приходити. 

«У прихильників Гітлера і Гебельса та їх послідовників теж були свої переконання. Це були антилюдські, фашистські, неофашистські, тепер в Росії, переконання. Людський мозок і взагалі людина — це ще не вінець божий, а досить слабка субстанція. І що туди напхаєш, навіть, якщо це буде щось антилюдське і антибоже, то вона і буде вважати за свої переконання», — коментує Володимир Гонський зауваження ведучої стосовного того, що, можливо, люди зі Сходу, які виступають проти України мають власні переконання і хочуть їх відстоювати. 

Картинка: Ілля Стронговський

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.