Слухати

Все про цьогорічну премію імені Юрія Шевельова

18 грудня 2015 - 09:04 155
Facebook Twitter Google+
Цьогорічну премію імені Юрія Шевельова отримав Олександр Бойченко

tamara_gundorova.jpg

Тамара Гундорова
Тамара Гундорова
«Громадське радіо»

olya_gnatyuk.jpg

Оля Гнатюк
Оля Гнатюк
Громадське радіо

Ольга Гнатюк: В першому етапі ми відбирали кандидатів до цієї премії з-посеред усіх запропонованих книжок есеїстики, які вийшли у 2015 році у різних українських видавництвах. Кандидатів було чимало, але не так багато, як у попередні роки. 

Премія була заснована у 2013 році, була названа іменем Юрія Володимировича Шевельова. Це було зроблено для того, щоб, в першу чергу,  нагадати, хто такий Юрій Шевельов. Ця премія вже має свою традицію: зголошувалися різні видавництва, претенденти. І триває вона вже три роки.

Цього року ми мали дуже гарну конкуренцію. На середній етап вийшло три. Олександр Бойченко став переможцем преміії імені Шевельова із книгою есеїв «Більше/менше».

Тамара  Гундорова: Одним з трьох номінантів був Василь Махно. У нього вийшов досить урожайний кінець року, він також переможець BBC. Василь Махно — поет, але він так само почав працювати у жанрі есеїв. Збірка його називається «Ровер». Вже жартували, що це «ровер», яким Василь їздить по Нью-Йорку, але насправді — це «ровер», який переносить його в Україну, в його дитинство, волить по дорогах його пам’яті і т.д..

Його есеї — це міст між різними світами : між Нью-Йорком, Нікарагуа, Боснією. І Україна — це Поділля. Він дуже точно описує ці українські місця і присвячує їм цілі єсеї — це Базар, Чортків та інші.

Галина Бабій: Чи є якась фінансова підтримка і цієї премії?

Ольга Гнатюк: Так, підтримка є завдяки Києво-Могилянській бізнес-школі. Також ми даруємо бронзову статуетку. Вона, мені здається, своєю красою перевищує Оскара. Ясно, що це не перевищує своїм успіхом Оскара, але ми будемо до цього прагнути.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.