Вибори ректора в університеті Шевченка: вперше в Україні голосуватимуть і студенти

14 вересня 2015 - 08:44
Facebook Twitter Google+
В КНУ ім. Шевченка відбудуться вибори ректора. Проте процес підготовки до виборів задовольняє не всіх студентів

Свою точку зору щодо цього процесу і про реальний вплив студентів на життя університету в ефірі «Громадської хвилі» говорить Михайло Ромась, лідер Вільної Профспілки Студентів КНУ ім. Шевченка.

Василь Шандро: З чим ви не згодні у проведенні цих виборів?

Михайло Ромась: У нас є багато запитань до адміністрації на рахунок виборчого процесу. Ми як представники студентства хочемо спостерігати за виборчим процесом, мати власних представників у квоті. Між іншим, це перший випадок в історії незалежної України, коли студенти мають право брати участь у виборах ректора. Ця квота становить 15% від загального студентства. Сьогодні у виборчому процесі студентство представляє 563 студенти. Для нас важливо дійсно впливати на все, що відбувається зі студентством

Василь Шандро: Коли виникла організація «Вільна Профспілка»?

Михайло Ромась: Офіційно — 25 липня, але активна діяльність почалась із початком навчального року.

Василь Шандро: Чому виникла потреба у створенні цієї організації?

Михайло Ромась: У КНУ є багато організацій, але вони закостенілі та продовжують партійну номенклатурну  систему. Профком студентів злитий з профкомом викладачів і профком студентів очолює професор, який головує вже більше, ніж 30 років. Ми ж хочемо подолати той стереотип, що профспілка — це совковий рудимент.

Василь Шандро: Чи мали ви конфліктні ситуації з керівництвом університету?

Михайло Ромась: Коли профспілка тільки запрацювала, ми прийшли до першого проректора Закусила повідомити про свої ініціативи. На це він сказав, що спілкуватися з нами не буде, оскільки наша організація не має договору з університетом.

За законом профспілка починає діяти з моменту проведення установчих зборів. Також на цьому тижні ми будемо зареєстровані, а від так ми — не тільки діюча, але і легалізована організація.

Анастасія Багаліка: Власне, про вибори: коли вони і чи чекаєте ви чогось від них?

Михайло Ромась:  Офіційний виборчий процес почнеться 20 вересня. У даній ситуації нас хвилює те, що університет перетворений на райком партії. Діючий ректор, до речі, головував у свій час у райком партії, а тому за Законом «Про очищення влади» від підпадає під люстрацію. Ми будемо висувати на розгляд питання того, чому він висуває свою кандидатуру.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.