Слухати

Вибори в Словенії: втома, яка переросла в кризу, — політолог

14 листопада 2017 - 10:29
Facebook Twitter Google+
На виборах у Словенії в другому турі здобув перемогу чинний голова держави Борут Пахор. Коментує Президент Центру європейських і трансатлантичних студій Олексій Коломієць
Вибори в Словенії: втома, яка переросла в кризу, — політолог / Програми на Громадському радіо

Говоримо про те, що означають результати виборів у Словенії, а також про персоналію переможця.

«Наскільки я віднайшов інформацію про Борута Пахора, він у молоді роки, ще до 1991 року до набуття Словенією незалежності, був одним із керівників словенського комсомолу. Після того він був одним із засновників наступниці словенської комуністичної партії. В 27 років він став депутатом словенського парламенту. Ввійшов у коаліцію, очолюючи правонаступницю словенської комуністичної партії — вони тоді організували Соціал-демократичну партію Словенії».

Явка в другому турі виборів становила 42 відсотки — найнижча явка з часу оголошення незалежності Словенії 1991 року. За словами політолога, причиною такої рекордно низької явки є втома:

«Втома спостерігається по цілій Європі, втома, яка переростає в надзвичайну кризу. Цей стратегічний вакуум, як я характеризую в багатьох інтерв’ю, поглинув Європу, починає заповнюватися силами, які далекі від ідеалів демократії, свобод і так далі. Це природні процеси. Те, що відбулося у Словенії — теж природний процес».

Повну версію розмови слухайте в доданому звуковому файлі.

Читайте також: На виборах у Словенії перемагає чинний президент Борут Пахор

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.