Слухати

Вихід США з Ради ООН з прав людини: що це означає для України?

21 червня 2018 - 12:05
Facebook Twitter Google+
Чи спонукатиме таке рішення Штатів реформувати цю структуру?
Вихід США з Ради ООН з прав людини: що це означає для України? / Програми на Громадському радіо

У студії Громадського радіоВіталій Власюк, юрист-міжнародник.

Сергій Стуканов: Цей вихід не став несподіванкою, адже Штати впродовж року погрожували, що зроблять це. Рада ООН переживає кризу. Як гадаєте, що зараз відбувається з цим органом?

Віталій Власюк: Проблема ширша, бо ситуація погана з ООН, як організацією, в цілому. Низка її інституцій потребує реформування. Одна з них - Комітет з прав людини. Можливо, вихід США спонукатиме до реформ. 

Сергій Стуканов: Які претензії США висували до ООН?

Віталій Власюк: Подейкують, що для Трампа останньою краплею стала критика міграційної політики щодо Мексики від очільника комітету. Але ми не знаємо точно. Може рішення виносилося і навіть не на рівні Трампа.

Зараз політика США є більш різкою, прагматичною і категоричною, якщо порівнювати її з політикою Обами. Обама шукав компроміси, Трамп — шукає, не знаходить і робить вибір. І у своїх виборах спирається на думку американців.

Сергій Стуканов: Як тепер розвиватимуться події в Раді ООН з прав людини? Яка позиція України в цьому органі? Вихід США може бути негативним для нас? Зважаючи на війну, порушення Росією міжнародного права і те, що ми все ж розраховуємо на підтримку і цього органу теж?

Віталій Власюк: Членами цього комітету є 47 країн. Одна країна — один голос. Тому не треба перебільшувати тут ні роль США, ні України, ні будь-якої іншої держави. У США є постійна Рада безпеки і є право вето, тому у тих питаннях їхня роль очевидна.

Наша роль може полягати лише у дипломатичній роботі. Тобто, щоб брати на себе якісь ініціативи, домовлятися з іншими країнами і просувати наші питання, щоб вони голосувалися. Чи допомагали б нам у цьому Штати? Швидше так, ніж ні. Але не більше.

Повну версію розмови дивіться у доданому відео файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.