Слухати

«Виступ Порошенка у Мюнхені був потужнішим, бо він говорив правду», — Палій

14 лютого 2016 - 09:50
Facebook Twitter Google+
Політолог Олександр Палій проаналізував виступи українського президента та російського прем’єра на конференції у Мюнхені
«Виступ Порошенка у Мюнхені був потужнішим, бо він говорив правду», — Палій / Програми на Громадському радіо

oleksandr_paliy_2_0.jpg

Олександр Палій /
Олександр Палій

Анастасія Багаліка: Які ваші враження від виступів Порошенка і російського прем’єра Медвєдєва на Мюнхенській безпековій конференції?

Олександр Палій: Виступ Порошенка був потужнішим просто через те, що він говорив правду. Він вміє спілкуватися із західною аудиторією. А Медвєдєв просто прикриває брехню. Він весь час посилався на свого президента, і всі зрозуміли, що він маріонетка, яка приїхала відбілювати свого кривавого тирана. Зараз нашою основною проблемою є посилення скепсису щодо наших реформ, особливо в медіа. Для подолання цього скепсису потрібно прикласти не менші зусилля, ніж для боротьби з Росією.

Анастасія Багаліка: Наш президент говорив із західною аудиторією про боротьбу з корупцією?

Олександр Палій: Він звертає на це увагу, але в інших аудиторіях. Ця зустріч стосувалася питань міжнародної політики, і він поставив потрібні наголоси. Медведєв сьогодні сказав, що в Україні громадянська війна  — це так, це війна громадян України з громадянами Росії. В іншому сенсі це абсолютно не громадянська війна.

Василь Шандро: Українська спільнота в соцмережах і блогах розкритикувала виступ Порошенка. Це звична для нас річ чи «рука Кремля»?

Олександр Палій: Найчастіше це люди, не влаштовані у владі, хочуть влаштувати себе і просто критикують все підряд. У цьому випадку критикувати не особливо було що. Зрештою, важливі не слова, а дії. Їх словесне оформлення важливе для презентування країни, для залучення інвесторів, але все ж це риторика, яку не слід переоцінювати.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.