Слухати

Висилка російських дипломатів зі США і ЄС, - це початок холодної війни, - Гарань

26 березня 2018 - 09:10
Facebook Twitter Google+
США та 20 країн ЄС планують висилку російських дипломатів. Що це означатиме для самої РФ та світу?

У студії Громадського радіо — професор Києво-Могилянської академії, науковий директор фонду «Демократичні ініціативи» Олексій Гарань.

Сергій Стуканов: Що означає для Росії скоординоване масове вислання її дипломатів з США та країн ЄС? Якщо говорити про участь РФ у міжнародних відносинах.

garan_oleksiy.jpg

Олексій Гарань // Громадське радіо
Олексій Гарань
Громадське радіо

Олексій Гарань: Тут варто говорити не стільки про міжнародно-правові аспекти, як про загальний контекст. Перш за все висилка – це удар по російській шпигунській мережі.

З 2014 року світ почав розвертатися до холодної війни. Ніхто не хоче повертатися до того періоду, але, на жаль, те, що робить Росія, фактично повертає нас до того періоду. На жаль, розуміння цього факту країнами заходу приходить лише тоді, коли РФ торкається їх безпосередньо.

Наталя Соколенко: Тобто Україна досі не стала ні для ЄС, ні для США настільки партнером, щоб вони реагували і на наші проблеми?

Олексій Гарань: Так не можна говорити. З 2014 року захід веде санкції проти Росії. Вони діють і розширюються. Водночас захід намагається підтримувати стосунки з Росією.

Сергій Стуканов: Чи має і України вислати російських дипломатів?

Олексій Гарань: Зараз дипломатичні стосунки між Україною та РФ зберігаються, але на найнижчому рівні представництва. Це підтримка консульських та технічних контактів. Питання про необхідність розривання дипломатичних зв’язків можна було ставити у 2014 році після Іловайська, Дебальцевого. Станом на сьогодні це можна робити тільки якщо відбудеться подальша ескалація конфлікту. 

Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.