Слухати

Визнання Львова містом літератури ЮНЕСКО — це велика честь, — О. Коваль

14 грудня 2015 - 04:58
Facebook Twitter Google+
Але і велика робота, яку треба проробити міській владі, містянам, і всім, хто хоче світового визнання для української літератури, вважає Олександра Коваль
Визнання Львова містом літератури ЮНЕСКО — це велика честь, — О. Коваль / Програми на Громадському радіо

koval_0_0_0.jpg

Олександра Коваль
Олександра Коваль
з Facebook Олександри Коваль

Президент «Форуму видавців» Олександра Коваль говорить про перспективи, які розкриваються перед українськими літераторами, туристичною галуззю після того, як Львів визнано містом літератури ЮНЕСКО.

Наталя Соколенко: Львів визнано містом літератури ЮНЕСКО. Що це означає?

Олександра Коваль: Львів отримав велику честь бути включеним до мережі креативних міст ЮНЕСКО. Цей проект заснований кілька років тому, мова йде про міста, які варті того, аби їх відвідали туристи, міста, в яких розвиваються народні мистецтва, дизайн, кіно, музика і, звичайно, література. Цей проект має допомогти їм об’єднатися, якось між собою комунікувати. Зараз ця мережа об’єднує 116 міст.

Найбільш зацікавленими у цьому проекті мають бути саме місто Львів, міська влада, туристичний бізнес. Бо містом справді можуть зацікавитись шанувальники літератури з усього світу і захотіти відвідати. Відвідують переважно ті міста, які якимось чином позначені на літературній мапі світу.

Це міста, де народилися відомі письменники, у нас до таких можна віднести Бруно Шульца, життя якого пов’язане зі Львовом, Захер Мазоха, Станіслава Лема, ще ряд польських письменників, які народилися чи жили у Львові. Також маємо багато українських письменників, зокрема Івана Франка, але ще є багато сумнівів, чи українські письменники достатньо відомі у світі, тому тут ще є багато роботи.

Василь Шандро: Наскільки те, що Львів став містом літератури, є заслугою «Форуму видавців»​?

Олександра Коваль: Звичайно, літературні фестивалі це те, що притягує шанувальників літератури. До речі, першим містом цієї мережі став Единбург, де проходить один чи не з найбільших у світі літературних фестивалів. Люди, які займаються тамтешнім проектом, вони побували у Львові, побачили наш фестиваль, і вирішили підтримати місто у надані цього статусу.

Перед нами величезна робота. Українську літературу треба показати світові. А для цього форуму не досить. Для того, щоб рухатися далі, нам потрібна підтримка міської влади і всієї спільноти.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.