Слухати

Для мене повна несподіванка отримати Шевченківську премію, - Ярослав Пілунський

07 квітня 2018 - 11:09
Facebook Twitter Google+
У студії Громадського радіо побував режисер фільму «Перша сотня» та учасник команди «Вавилон 13», яка цього року отримала Шевченківську премію
Для мене повна несподіванка отримати Шевченківську премію, - Ярослав Пілунський / Програми на Громадському радіо

Фільм «Перша сотня» нещодавно отримав приз глядацьких симпатій на фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA, а творче об’єднання «Вавилон 13», до якого входить Ярослав Пілунський, 9 березня президент України нагородив Шевченківською премією за цикл історико-документальних фільмів про Майдан.

«Я здивувався, коли отримав Шевченківську премію. Ми отримали премію як оператори, а таке було вперше в історії цієї премії, — говорить режисер.

У ефірі поговорили з режисером про саму премію та фільм «Перша сотня».

«Працюючи над цим фільмом, ми пам’ятали, для кого ми працюємо. І приз глядацьких симпатій для нас не був таким неочікуваним, як Шевченківська премія».

Ярослав Пілунський зазначив , що фільм «Перша сотня» -  це спроба поставити питання про Майдан, емоційне розуміння Революції Гідності:

«Важко донести почуття від цих історичних подій. Це діалог, а зараз ми тільки поставили питання. Відповіді, можливо, дадуть наші діти. Наш фільм — це перший шар розуміння цієї Революції, розуміння емоційного. А далі ми будемо працювати над якимись висновками – я це розумію так».

Більше про роботу над фільмом слухайте в повній версії розмови в доданому звуковому файлі.

Читайте також: Цьогоріч за Шевченківську премію змагалися дуже сильні номінанти – Іван Малкович


Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.