Слухати

«Я відроджую своє село»: лідерська школа для дітей із сіл

24 липня 2017 - 09:48
Facebook Twitter Google+
Про табір для дітей, що проходив на Полтавщині, розповідає Настя Мельниченко, очільниця ГО Студена
«Я відроджую своє село»: лідерська школа для дітей із сіл / Програми на Громадському радіо

Ірина Славінська: Школа називається «Я відроджую своє село». А яким чином вибирали тих, хто вчився це робити?

Настя Мельниченко: Це були діти віком від 13 до 17 років. А проект виник тому, що ми зрозуміли, що в той час, коли є багато подібних проектів для міських дітей, селяни обділені увагою.

Ми звернулися до Лохвицької райдержадміністрації (Полтавська область) і попросили про сприяння у проведенні школи. На щастя, нам пішли назустріч і допомогли провести. Нам дали територію для проведення табору, забезпечили харчуванням

Ірина Славінська: Звідки були діти?

Настя Мельниченко: Вони всі були з п’яти пунктів Полтавської області. Взагалі ідея виникла з того, що ми — ініціативна група — виявили людей, які самі зазвичай проживають у Києві, але якимось чином пов’язані з цим регіоном.

Ми пробували нести там свій громадський активізм у маси, але дорослі люди нас категорично не приймають, бо дивляться на прописку: «ви живете в Києві, чому ви сюди лізете, чому хочете щось робити — ви ж не місцеві».

Коли постало питання і я звернулася: «А де ж місцеві активісти?» — виявилось, що їх нема. Ми зібралися з колегами і почали думати, чому так важко з дорослими активістами.

Ми зрозуміли, якщо зараз прийдемо в регіон і спробуємо провести школу громадського активізму для дорослих, то там люди не підготовлені. Тому ми вирішили трошки «зманіпулювати» і зайти через дітей: діти більш відкриті до нової інформації, ами хотіли показати, що громадський активізм — коли людина сама бере відповідальність за своє життя, регіон і може щось зробити для його відбудови і покращення життя там — це не страшно і за це не карають.

Повну версію розмову слухайте в доданому звуковому файлі. 

 

 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.