Як правильно прочитати платіжки від «Київводоканалу»?

08 серпня 2016 - 07:30
Facebook Twitter Google+
«Київводоканал» разом з іншими учасниками комунального підприємства Києва розпочав систему роботи з боржниками за холодну воду, — пояснює перший заступник генерального директора «Київводоканалу»

storozhuk.jpg

Вадим Сторожук // «Громадське радіо»
Вадим Сторожук
«Громадське радіо»

«Треба зазначити, що є понад 160 тисяч неплатників в Києві, які взагалі за холодну воду не платять. Загальний борг мешканців становить близько 100 млн грн», — каже Вадим Сторожук.

Тетяна Трощинська: Давайте розпочнемо із нарікання наших слухачів на роботу гарячої лінії «Київводоканалу». Що відбувається?

Вадим Сторожук: Ми перепрошуємо за ті незручності, які склалися у роботі з нашими споживачами. Ці речі сталися об’єктивно не з причини нездатності керівництва чи штату підприємства працювати. Це технічні моменти, які виникли у незвичному режимі роботи. Адже, Київводоканал, як й інші учасники ринку комунального господарства, став виконавцем послуг і був неготовий до цієї процедури. Тому ще раз перепрошуємо за складнощі.

Думаю, що вже на сьогоднішній день, споживачі можуть відчути, що багато питань ми зняли. Технічно розширили можливості call-центру, вони в рази збільшилися, додзвонитися можна.

Що відбулося за останній період? Відбулося таке: впродовж червня-липня «Київводоканал» разом з іншими комунальним підприємствами міста Києва (КП «Головний інформаційно-обчислювальний центр» та КК «Центр комунального сервісу») розпочав системну роботу з боржниками за холодну воду. Хочу нагадати мешканцям, які справно платять за воду, що такі проблеми як перерахунок, некоректні дані щодо них буде виправлено.

Треба зазначити,  що є понад 160 тисяч неплатників в Києві, які взагалі за холодну воду не платять. Загальний борг мешканців складає близько 100 млн грн. Було задіяно певний алгоритм, щоб виявити цих боржників. З ними вже проведено роботу. Крім того, контрольні режими та графіки так само сплановано. «Київводоканал» як надавач послуг має здійснювати такий контроль. Відповідно, за законом, споживачі мають надати йому можливість це зробити.

Тетяна Трощинська: Люди кажуть, що отримують платіжку, у якій вказаний якийсь штучний борг. І для того, щоб довести, чи ти боржник чи ні, треба сходити в бухгалтерію «Київводоканалу», відстояти там чергу. Якщо це доведено — штраф сплачувати не треба. Чи так це?

Вадим Сторожук: В кожному вашому слові є правда і я з цим погоджуюся. Стосовно цієї хвилі у червні-липні, багато добросовісних людей прийшли і стали в черги. Такого потоку ніхто не очікував. Люди з досвідом, які платять справно, їдуть на вулицю Електротехнічну. Ми там збільшили робочий день, приймаємо з 8 до 19 години.

Але, крім того, за цей період точки доступу до «Київводоканалу» також збільшилися. Якщо на початок червня їх було 40, то тепер стало 54 по місту Київ. До того ж, працюють точки доступу наших колег — Центру комунального сервісу (близько 70).

Андрій Куликов: Ви сказали про «інших учасників ринку»? Тобто є конкуренти?

Вадим Сторожук: На ринку водопостачання й каналізації конкурентів немає.

На ринку водопостачання й каналізації конкуренції немає

Андрій Куликов: Це добре чи погано?

Вадим Сторожук: Не думаю, що це добре, адже в будь-якому бізнесі має бути конкуренція.

Андрій Куликов: Що тоді робити?

Вадим Сторожук: Створювати їх.

Коли я  говорив про учасників ринку, мав на увазі, наприклад, «Київенерго». Оскільки я є також депутатом Київської міської ради, ми з колегами також підтримали речі, започатковані Київською міською радою, очільником міста, його заступником стосовно створення конкурентних умов для учасника ринку «Київенерго».

Якщо повернутися до профілю «Київводоканалу», хочу зазначити такі речі. Нині до боржників за холодну воду застосовується наступний алгоритм. Якщо споживач щомісячно надає показники лічильника, нарахування відбувається згідно з ними, тобто за фактом споживання. Якщо ж споживач не надає показників або вони неточні — нарахування відбувається за нормативом або середньомісячним споживанням. Неповні дані вносяться до бази. Крім того, ми працюємо над тим, щоб створити єдину систему обліку, що значно зменшить у майбутньому коло питань.

Стосовно прямих договорів. Нагадаємо, у нас виникло законодавчо врегульоване зобов’язання мати прямі договори з нашими споживачами. Такі самі договори ви маєте і з учасником ринку «Київенерго». Тобто прямий договір — це не якась примха «Київводоканалу».

Якщо говорити про тарифи. Дійсно відбулося коригування тарифу в розрізі підвищення тарифу на електроенергію. Хочу нагадати про те, що «Київводоканал» здійснює забір води з Дніпра та з Десни. Для того, щоб доставити воду в кожну квартиру, ми маємо, як мінімум, скористатися насосним обладнанням. Щоб очистити воду та довести її до певного рівня якості, так само повинні використати очисне обладнання. Усе це складові тарифу.

За півтори року тариф на електроенергію збільшувався 5 разів, то маємо говорити про те, що регулятор ринку по тарифах, зобов’язаний здійснити цю процедуру. «Київводоканал»  є лише  учасником процедури, а не ініціатором.

Якщо ми не будемо піднімати тариф, матимемо збитки. Не зможемо користуватися відповідним обладнанням,  у тому числі, для очищення води. Також, крім хлору, «Київводоканал» використовує для знезараження хімічні сполуки, які мають валютну складову, що теж має свій влив на цінове навантаження.

Разом з тим, слід зазначити, що у структурі квитанції за житлово-комунальні послуги на прикладі середньостатистичної родини, що проживає у двокімнатній квартирі у Києві, частка оплати на холодну воду та водовідведення становитиме не більше 5%.

Звертаємо увагу, що «Київводоканал» не має стосунку до гарячої води, а лише до постачання холодної та водовідведення холодної й гарячої води.

Тетяна Трощинська: Було також питання про те, звідки «Київводоканал» бере інформацію про надання субсидій. Чи може бути, що ця інформація неточна?

Вадим Сторожук:  В травні 2015 року постановою Кабміну введено інакший порядок нарахування субсидій за спрощеною процедурою.

Інформаційним джерелом стосовно субсидій для нас є Управління праці та соціального захисту у місті. Тобто мешканці, які претендують на субсидію, повинні звернутись до відповідних районних служб, а ті, у свою чергу, передають дані нам. Тому помилки виключені. Але якщо вони й виникають — через людський фактор. Тоді треба звертатися у точки доступу, про які я говорив.

Важливо подати інформацію, чи ви користуєтесь бойлером. Тоді нарахування за гаряче водовідведення проводиться згідно з даними лічильника гарячої води на підставі щомісячно наданих показників.

Якщо гаряча вода повністю відключена, і є повідомлення в Київводоканал й теплопостачальну організацію, — нарахування за гаряче водовідведення не відбувається.

Громадська хвиля

Проект реалізується у рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії, співфінансованої з програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ Польщі та канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD).

Громадська хвиля

Проект реалізується у партнерстві з Фондом «Освіта для демократії».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.