Як убезпечитись від кібератаки? Практичні поради експертки з цифрової безпеки

28 червня 2018 - 10:26
Facebook Twitter Google+
Кіберполіція попереджає про підготовку Кремлем масованої кібератаки проти України

iryna_chulivska.jpg

Фото: Громадське радіо
Ірина Чулівська
Фото: Громадське радіо

Експертка Лабораторії цифрової безпеки Ірина Чулівська радить, як убезпечитися.

Максимально оновлювати операційну систему і програми

Якщо операційна система просить встановити оновлення, це потрібно максимально швидко робити. Теоретично це може бути пасткою, якщо мова йде про програмне забезпечення, яке зловмисники можуть заразити, як це було з M.E.Doc. Якщо ж ми говоримо про оновлення Windows, то ми можемо тільки довіряти. Якщо ліцензійна операційна система просить оновлення, то її потрібно оновлювати, тому що більшість вірусів, шпигунських програм використовують вразливості в операційних системах, які виявилися, які компанія-розробник уже «пофіксила» і надіслала нам це у вигляді оновлень.

Одна українська журналістка-розслідувачка отримала у грудні лист з вірусним файлом, який виглядав, як відповідь на запит про інформацію. Цей файл використовував вразливість, яка була закрита Microsoft Office у вересні. Якби оновлення не стояли, вона б заразилася вірусом.

Робити резервні копії всієї важливої інформації

Якщо ви в цю ж секунду втратите доступ до свого комп’ютера чи смартфона, чи буде це для вас проблемою? Якщо так, то купуєте велику флешку, копіюєте важливі дані і повторюєте цю дію регулярно — щотижня чи щомісяця.

Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.

 

 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.