Слухати

Як українська музика пробиває «стіну» у себе в країні?

02 жовтня 2017 - 12:29
Facebook Twitter Google+
Української мови на радіо більшає — квоти перевищено, зокрема щодо пісень українською. Про це розмовляємо з композитором
Як українська музика пробиває «стіну» у себе в країні? / Програми на Громадському радіо

Гість ефіру – композитор та музикант Кирило Стеценко.

Андрій Куликов: Вийшла дуже цікава стаття Вікторії Сюмар, вона очолює комітет зі свободи слова у Верховній Раді. Вікторія пише, що мовні квоти на ефір українських радіостанцій насправді перевиконуються. До листопада цього року за квотами в ефірі українських радіостанцій має лунати 25% україномовних пісень, але вже зараз частка таких більше 40%.

Кирило Стеценко: Коли були дебати щодо введення 35% квоти, яка мала починатися з 25%, мені дивно було чути аргументацію супротивників (це були переважно менеджери приватних радіостанцій). Я розумів, що вони представляли інтереси олігархічних власників, які свідомо чи несвідомо представляють інтереси російської шоу-бізнесової індустрії та економік інших країн. Були смішні аргументи, чому не можна було крутити українську музику на українському радіо. Перший аргумент – української музики дуже мало. Коли доводили, що багато, відповідали, що вона погана. Коли доводили, що ні, то казали, що вона одноформатна, бракує розмаїття жанрів. 

Позиція людини базується на тенденції, переконати не можна. Але це привело мене до думки, що треба, щоб в Україні була інституція, яка є в США, вона здійснює облік усіх артефактів та  жанрову і стильову класифікацію всієї музики. Одна з моїх мрій – це зробити.

Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.