Як в Міністерствах долають корупцію: міністерства-лідери та аутсайдери

08 липня 2018 - 08:23
Facebook Twitter Google+
Результати моніторингової оцінки урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції»

Гості студії — координаторка урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції» Оксана Величко та керівник напрямку урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції» Михайло Серебряков

dvoe.jpg

Громадське радіо
Михайло Серебряков та Оксана Величко
Громадське радіо

Оксана Величко: Міністерство працює над запровадженням різних заходів. В нашому проекті бере участь 83 антикорупційних заходи, по 3-4 з різними міністерствами  Частина дуже слабенькі, але є дуже впливові. Всі разом виконані на 58 %. Слабенькі виконані на 70%, а сильні і потужні – на 30%.

Михайло Серебряков: 83 кейси це не капля в морі, але й не море. Амбітних запитів багато, наприклад, в Мінрегіоні – перегляд містобудівних норм.

За результатами звіту трійка лідерів – Мінмолодьспорт, Міноборони і Мінкультури, найменший прогрес показують МОЗ, Мінприроди і Мінагрополітики. Але все залежить від рівня амбітності заходів. І наприклад, МОЗ, Мінприроди – впроваджує найбільш потужні заходи. І тут вони в трійці лідерів.  

Оксана Величко: Наш проект направлений на запобігання корупції. Ми думаємо над тим, як запобігти, як поміняти процедуру, щоб унеможливити корупцію. Є міністерства-лідери по швидкості, і по амбітності заходів. Ці рейтинги потрібні, щоб створювати атмосферу змагальності і щоб вимірювати прогрес.

Повну версію розмови можна прослухати в доданому звуковому файлі

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.