Слухати

Як захистити викривачів корупції в Україні?

14 вересня 2017 - 09:35
Facebook Twitter Google+
Презентовано посібник на захист викривачів корупції, який розробили ГО «Трудові ініціативи» та українське представництво міжнародної антикорупційної мережі Transparency International

olena_myhalchenko.jpg

Олена Михальченко // Громадське радіо
Олена Михальченко
Громадське радіо

У студії Громадсього радіо провідна юристка ГО “Трудові ініціативи” Олена Михальченко. Вона розповіла для чого в Україні потрібен посібник на захист викривачів корупції: 

«Корупція наскільки вкорінилася в українське суспільство, що будь-яка інформація може стати в пригоді для того, щоб поліпшити ситуацію в Україні. Оскільки наша організація дуже тісно співпрацює з профспілками, то ми вирішили зробити таку конференцію, видати посібник, оскільки виявили, що якраз профспілки і їх активісти можуть бути потенційними викривачами корупції. Ми хочем донести до якомога більшої кількості людей те, що зараз відбувається з викривачами корупції, оскільки вони захищені за українським законодавством, але є певні проблеми, захист гарантує лише певні положення закону про протидію корупції, а спеціального закону, який би захищав викривачів немає», – сказала Олена Михальченко.

На її думку, прийняти спеціальний закон про захист викривачів корупції потрібно, але лише його буде недостатньо:

«Потрібно, щоб запрацювали всі інституції, антикорупційні інституції, і суди також, і закон. Якщо всі ці елементи зійдуться, то тоді ми будемо мати ситуацію, що більше людей наважуватимуться викривати корупцію, і будуть певні позитивні зрушення», – сказала юристка.  

Повну версію розмови можна послухати у доданому звуковому файлі. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.