Слухати

Які дитячі книжки 2017 року радить читати БараБука?

15 грудня 2017 - 11:10
Facebook Twitter Google+
Про найкращі дитячі книжки року за версією БараБуки говоримо з Галиною Ткачук - письменницею, літературознавицею та організаторкою події
Які дитячі книжки 2017 року радить читати БараБука? / Програми на Громадському радіо

У топі БараБуки — список найкращих книжок українських авторів та ілюстраторів:

«Ідея БараБуки, на відміну від багатьох інших конкурсів, які обирають книгу року, — назвати цілий список книжок. Ми пропонуємо книжки для різних вікових категорій та різних смаків. Тому в нас було десять номінацій та спецвідзнаки – переможців чимало», — розповідає Галина Ткачук.

Підліткова книжка року: відзнаку отримала Надя Біла «Крута компанія» (видавничий центр «Академія») – взагалі цей видавничий дім останнім часом запустив цілу серію підліткових книжок.

Ще одна книжка, яку ми відзначили, — «Старшокласниця. Першокурсниця» Анастасії Левкової (ВСЛ) — Дебют року в прозі.

Найкращим форматом для найменших читачів вважається зараз книжка-картонка — навіть матеріал там має бути таким, щоб можна було погризти. Цього року ми помітили, що книжки-картонки почали видавати дуже мистецькі і відзначили книжку-картонку «Пташина колискова» – авторка Оксана Лущевська, ілюстраторка Світлана Балух (Читаріум). Ілюстраторка застосувала таку техніку, що деякі елементи ілюстрації вишиті, а деякі дуже реалістично намальовані. Ми відзначили цю книжку в Першій книжці малюка.

Також у нас була номінація Дебют ілюстратора. Там ми відзначили книжку «Вовк під вікном» (Маміно). Це народна казка, але художниця намалювала її зовсім по-іншому й дуже класно. 

Дитячий поет року - Іван Андрусяк «Лякація». Там дуже чимало дотепних віршів – деякі з них увійшли в оновлену хрестоматію з дитячого читання.

Також упродовж грудня на сайті проекту тривало читацьке голосування – перемогла Лариса Денисенко з книжкою «Майя і її мами».

Про інші відзнаки БараБуки слухайте в повній версії розмови в доданому звуковому файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.