Слухати

Які струни зачіпає соціолог, граючи інді-фолк. Пісні і думки гурту Pivnich

28 березня 2016 - 08:55
Facebook Twitter Google+
Яка музика лунатиме, коли інструменти до рук візьмуть економіст, соціолог і культуролог, розповіли і продемонстрували учасники київського гурту Pivnich
Які струни зачіпає соціолог, граючи інді-фолк. Пісні і думки гурту Pivnich / Програми на Громадському радіо

grupa_0_0_0_0_0.jpg

Андрій та Анастасія Савдєєві та Даниїл Гамаля, гурт Pivniсh // «Громадське радіо»
Андрій та Анастасія Савдєєві та Даниїл Гамаля, гурт Pivniсh
«Громадське радіо»

Андрій Куликов: Чим ви відрізняєтесь від інших фолк-гуртів?

Анастасія Савдєєва: Інді-гурти характеризуються тим, що у них дуже вільний стиль — інді — це від слова «independence». Ми зовсім вільні у стилістичному оформленні своїх пісень. Вони можуть мати популярні інді-мотиви, можуть мати фолк-мотиви.

Андрій Куликов: Які ваші обов’язки у групі?

Андрій Савдєєв: Я співаю і пишу аранжування, Настя співає та грає на укулеле — це гавайська чотирьохструнна гітара, а Даниїл відповідає за перкусію.

Наталя Соколенко: Хто ви за освітою?

Андрій Савдєєв: Я соціолог, Настя культуролог і Даниїл економіст. У нас у кожного своя історія. Я займався скрипкою, Настя ходила на хор, а Даниїл грав на ударних.

Андрій Куликов: Що означають у піснях «на-на-на», «ла-ла-ла» і тому подібні звуки?

Анастасія Савдєєва: Це якраз фолковий елемент пісні, тому що такі вигуки притаманні народній музиці. Вони поширені у будь-якому інді-фолку, і, звичайно, акцент на ліричності текстової складової пісні, але ці «на-на-на» розбавляють її, щоб не було враження, що ми просто віршик під гітару граємо.

Андрій Куликов: Зазвичай ударник є десь на задньому плані. Коли він виступає на перед?

Даниїл Гамаля: Во всех живых выступлениях. Он же самый громкий, его никак не приглушить, даже если электричество пропадет.

Андрій Куликов: Ви записуєтесь із електроінструментами?

Андрій Савдєєв: Звичайно, ми записуємо електрогітару. Під час виступів у нас електроакустична гітара — вона звучить, як акустична, але підключається, як електрогітара.

Наталя Соколенко: Як впливає ваша освіта на творчість?

Анастасія Савдєєва: Я дуже рада, що таки закінчила культурологію. Це допомагає мені зараз розумію, яку мішанину у текстах і стилістичному оформленні можна допускати, а яку не варто.

Даниїл Гамаля: Барабанщику нужно уметь считать до восьми, и меня этому научили за пять лет. Я учился в Государственном университете финансов и международной торговли, но он стал называться как-то по-другому.

Андрій Куликов: Чому «північ»?

Анастасія Савдєєва: Не будемо прикидатися, що ми вкладаємо у це якийсь особливий зміст. Я вчила польську мову і думала, що варто взяти якесь красиве, звучне слово, але вийшло, що ми взяли українське слово — вирішили, що краще себе не перемудрити.

Послухати пісні гурту можна у соціальних мережах Facebook та ВКонтакті.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.