Слухати

«Якщо Андрій Галущенко когось звинувачував, слідство має перевірити», — волонтерка Макарова

04 вересня 2015 - 10:00
Facebook Twitter Google+
Про розстріляну в районі Щастя мобільну групу з боротьби з контрабандою говоримо з волонтерами Діаною Макаровою та Андрієм Ревуцьким
«Якщо Андрій Галущенко когось звинувачував, слідство має перевірити», — волонтерка Макарова / Програми на Громадському радіо

Говоримо про трагедію поблизу міста Щастя на Луганщині, де було розстріляно мобільну зведену групу з боротьби з контрабандою, зокрема про загиблого волонтера Андрія Галущенка.

makarova-revutskiy_0_0_0.jpg

Діана Макарова та Андрій Ревуцький
Діана Макарова та Андрій Ревуцький

Андрієві погрожували. Якщо він когось звинувачував буквально перед смертю, то слідство має бути особливо прискіпливим, — каже подруга-волонтерка Діана Макаренко. Некоторые факты из интервью Андрея не были известны даже мне. Возможно, он перестраховывался. Или его слова должны были вызвать какую-то реакцию другой стороны, — коментар Андрія Ревуцького щодо інтерв’ю про контрабанду, які дав напередодні загибелі Андрій Галущенко.

Також розмовляємо про контрабанду в зоні розмежування: В Донецкой области суммы за то, чтобы провезти одну фуру с грузом, начинаются от 150 тыс. грн и выше. Этим могут заниматься любые военнослужащие, находящиеся на линии разграничения, — говорить Андрій Ревуцький.

Дмитро Тузов: Чи є якась нова інформація стосовно обставин засідки, у результаті якої розстріляно нашу мобільну групу?

Андрій Ревуцький: Сейчас идет следствие, собираются факты, устанавливаются обстоятельства, лица, которые могут быть к этому причасны.

Дмитро Тузов: Як ви ставитесь до інформації, що до цієї засідки можуть бути причетні люди з нашого боку?

Андрій Ревуцький: Я не могу высказывать оценочных суждений.

Діана Макарова: Я більш вільна у своїх думках. Я дуже добре знала Андрія, Ендрю, це його позивний, і знаю, наскільки він був обережний у своїх звинуваченнях. І якщо Андрій когось звинувачував буквально перед смертю, то слідство має бути особливо прискіпливим.

Галина Бабій: Наскільки великою є проблема контрабанди в зоні розмежування?

Андрій Ревуцький: В Донецкой области суммы за то, чтобы провезти одну фуру с грузом, начинаются от 150 тыс грн. и выше. Это мотивирует многих людей. Этим могут заниматься любые военнослужащие, находящиеся на линии разграничения. Никто не будет давать такие деньги постороннему.

Дмитро Тузов: Чи є якісь сили, які кришують весь процес? Адже якщо хтось заробляє на цьому гроші, то війна триватиме дуже довго, бо вона комусь вигідна.

Андрій Ревуцький: Вряд ли финансовая составляющая контрабанды может играть существенную роль в экономике всей войны. Гораздо большие суммы фигурируют в операциях по продаже угля, горюче-смазочных материалов и т. д. На этом фоне контрабанда – это чей-то побочный доход.

Галина Бабій: Якщо Ендрю давно знав про контрабанду, чому він дав інтерв’ю саме зараз?

Діана Макарова: Ендрю повинен був зібрати максимум інформації, перш ніж говорити із журналістами. Він почав говорити, очевидно, вже маючи щось на руках.

Галина Бабій: Тобто доповіді нагору не спрацьовують?

Андрій Ревуцький: Не утверждаю, что знаю мотивы, которыми руководствовался Андрей, некоторые факты, опубликованные в интевью, не были известны даже мне. Возможно, он перестраховывался. Или его слова должны были вызвать какую-то реакцию другой стороны.

Дмитро Тузов: Чи правда, що контрабанду розстрілюють з танків?

Андрій Ревуцький: Существуют мобильные группы. Мы с Эндрю входим в состав такой группы. Танков у нас нет. Ходит легенда, что сепаратисты, увидев, что фура с сырьем для производства сирагет задержана и уходит у них из рук, расстреляли ее.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.