«Якщо буде холодна осінь, вугілля нам вистачить лише до кінця листопада», — експерт

04 жовтня 2015 - 13:40
Facebook Twitter Google+
Директор Центру дослідження енергетики Олександр Харченко розповідає про готовність України до зими, його прогнози невтішні

harchenko.jpg

Експерт з енергетики Олександр Харченко
Експерт з енергетики Олександр Харченко у студії 3 жовтня 2015 року

Експерт Олександр Харченко вважає, що поки прогнози щодо готовності України до зими є не надто втішними. Запасів вугілля на складах менше, ніж мало б бути. Саме тому, планове відключення електроенергії може стати базовим сценарієм для українців. І Київ тут не виключення.

Олександр Харченко розповідає: «Наших запасів, якщо буде тепла зима вистачить до середини січня. Якщо погода буде холодною, що прогнозують американські та канадські експерти — до кінця листопада. Наразі на складах мало би бути 3 млн тон вугілля, проте там зараз тільки 2 млн. Відповідальність за це повністю на владі.

Через поганий державний менеджмент питання закупівлі вугілля своєчасно не було вирішено, але пропозиції на світовому ринку є, і їх багато. У зв’язку з цим, планове відключення електроенергії — це базовий сценарій. Єдине, що наразі вирішується — час на якій буде вимикатися світло: на 4 або 8 годин. Цієї зими киян планові відключення теж не оминуть».

Повний варіант розмови слухайте в записі. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.