Слухати

«Якщо на кордоні попросять паспорт, я не бачу у цьому проблеми», — Огризко

18 січня 2016 - 14:13
Facebook Twitter Google+
Про те, чи варто Україні прагнути до Шенгенської зони і які її шанси у контексті посилення контролю за кордонам в Астрії,по телефону розповів екс-міністр закордонних справ Україии Володимир Огризко
«Якщо на кордоні попросять паспорт, я не бачу у цьому проблеми», — Огризко / Програми на Громадському радіо

volodymyr_ogryzko_0_0_0.jpg

Володимир Огризко /
Володимир Огризко

Андрій Куликов: Вчора надійшла звістка, що Австрія тимчасово призупинила дію Шенгенської угоди щодо перетину її кордонів, а українські ЗМІ відразу почали писати, що Австрія відмовляється від Шенгену. Чому це так трактують?

Володимир Огризко: Наша преса інколи живе за принципом «все пропало». Насправді це не так. Це тимчасовий захід, до якого мають право вдаватися усі країни, які приєдналися до Шенгенської зони у випадку екологічної катастрофи, епідемії, пандемії тощо. У цій ситуації ідеться про проблеми, пов’язані з міграцією.

Андрій Куликов: Австрія попереджала про посилення контролю за кордоном ще 2014 року. Чому реалізація зайняла так багато часу?

Володимир Огризко: Всі сподівались, що міграційному процесу вдасться надати бодай якихось правильних організаційно-фінансових та правових форм. На жаль, процес продовжується досить безконтрольно. Але це не може поставити у якийсь спосіб під сумнів саму ідею безвізового режиму. Шенгенська зона — один зі стовпів Єврозони, і заяви про те, що вона розвалюється, нереалістичні. Сподіваюсь,  що депутати із початком засідань серйозно візьмуться до роботи, і вже в середині року ми будемо подорожувати Європою без візи.

Андрій Куликов: Який вплив може мати це рішення на країни Шенгенської зони, які не є членами ЄС?

Володимир Огризко: Я думаю, воно не матиме трагічних наслідків. Попри всі ці потенційні проблеми, ми будемо користуватися всіма благами цього режиму. Якщо у вас десь на кордоні попросять паспорт, я не бачу у цьому жодної проблеми. Це може зайняти трохи часу, але, думаю, Європейський Союз впорається з проблемою біженців.

Анастасія Багаліка: Коли запрацює безвізовий режим, але в Австрії ще залишаться заходи підвищеного контролю за кордоном, в українців будуть просити показати паспорт на кордоні?

Володимир Огризко: Скоріш за все, так. Але думаю, за 6-7 місяців, коли Україна матиме безвізовий режим, усі ці проблеми будуть вирішені.

Андрій Куликов: Наскільки міжнародні організації, які базуються у Відні, можуть відігравати роль у тому, щоб радити австрійському уряду у його міграційній політиці?

Володимир Огризко: В Австрії є два важливих міжнародних центри: штаб-квартира ОБСЄ і Віденський міжнародний центр ООН. Я б не сказав, що представники міжнародної спільноти можуть сильно впливати на рішення уряду. Все-таки останнє слово за ним.

Андрій Куликов: Наскільки готові посилити контроль на своїх кордонах Великобританія та Ірландія, які не є членами Шенгенської зони?

Володимир Огризко: Це очевидно, тим більше в контексті непростої дискусії щодо того, чи залишатися у Євросоюзі — хоча мені здається, що це спроба виторгувати собі кращі умови. Але все ж я думаю, що це стане підставою посилення контролю кордону. Британці і так не поспішають відкривати свій кордон, до них найважче отримати візу.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.