Слухати

Якщо ЗСУ покинуть Станицю, Щастинська ТЕС опиниться в сірій зоні, — Веригіна

29 вересня 2016 - 09:38
Facebook Twitter Google+
Ірина Веригіна, колишня очільниця Луганської обласної державної адміністрації, розповідає, що вона думає про рішення щодо відведення українських військ зі Станиці Луганської
Якщо ЗСУ покинуть Станицю, Щастинська ТЕС опиниться в сірій зоні, — Веригіна / Програми на Громадському радіо

iryna_verygina.jpg

Ірина Веригіна // «Громадське радіо»
Ірина Веригіна
«Громадське радіо»

Ірина Веригіна: Я вважаю, що їм є чого боятися, адже ситуація в Станиці Луганській нині абсурдна і неприпустима. Вважаю, що в результаті відведення Збройних сил України, цей населений пункт знаходитиметься в сірій зоні. А там розташовані адміністраційні приміщення — лікарня, пенсійний фонд, банк.Я там була і бачила, що під цю лінію підпадають важливі об’єкти, тому думаю, що людям є чого боятися.

Згадую 2014 рік, коли було підписано Мінськ-1, й тоді вирівнювали лінію розмежування. В результаті цього здано велику територію Донецької та Луганської областей. І згадую, як у 2013 році ми відвойовували кожен сантиметр української землі, як гинули наші хлопці.

Наталя Соколенко: Є пояснення, що потрібно обладнати контрольно-пропускний пункт у Золотому. Наскільки він справді потрібен? Чи це достатня підстава для того, щоб відводити війська?

Ірина Веригіна: Річ у тім, що Станиця Луганська знаходиться в одній частині Луганської області, а Золоте — набагато далі. Тому пункт Станично-Луганський жодним чином не заважатиме відкриттю КПП в Золотому. Про це йде мова вже близько року, але терористи не дають можливості його відкрити, бо постійно обстрілюють. І в мене питання, чому ми маємо віддавати нашу українську територію?

Наталя Соколенко: В чому може потенційно бути інтерес російсько-сепаратистських угрупувань саме в цьому населеному пункті?

Ірина Веригіна: Поряд знаходиться Щастинська ТЕС — це стратегічний об’єкт і дуже небезпечно, якщо він опиниться в сірій зоні. Вона дає електроенергію на всю неокуповану територію Луганщини. Якщо ЗСУ покинуть Станицю — Щастинська ТЕС опиниться в сірій зоні.

Громадська хвиля

Проект реалізується у рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії, співфінансованої з програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ Польщі та канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD).

Громадська хвиля

Проект реалізується у партнерстві з Фондом «Освіта для демократії».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.