Слухати

Європейці готові купувати українські мед, горіхи і соки — експерт

23 січня 2016 - 09:44
Facebook Twitter Google+
Інна Мєтєлєва, експертка в аграрній галузі, ділиться враженнями про «Зелений Тиждень» — найбільший світовий ярмарок харчів та агропродукції
Європейці готові купувати українські мед, горіхи і соки — експерт / Програми на Громадському радіо

Тетяна Трощинська: В студії ми вже неодноразово говорили про початок дії угоди про зону вільної торгівлі з ЄС. Ви відчули ці нові умови?

Інна Мєтєлєва: На сьогодні ми не отримали нічого нового чи унікального для роботи з європейським ринком, тому що, в принципі, він завжди був відкритий для українського виробника, який пропонував якісну продукцію.

img_5116.jpg

Інна Мєтєлєва про українську продукцію на європейському ринку / Громадське радіо
Інна Мєтєлєва про українську продукцію на європейському ринку
Громадське радіо

Із початком дії угоди залишився принцип квотування. Півтора року ми працювали з ЄС у пільговому режимі й мали змогу відчути, як це — працювати з ЄС.

Половина квот, виділених для України, була вибрана стовідсотково. Станом на 2014-2015 рік були вичерпані квоти по кукурудзі, пшениці, томатах, меду.

Тетяна Трощинська: У даному контексті ми говоримо про великих виробників?

Інна Мєтєлєва: Це помилкове уявлення, адже прямі контакти з ЄС  мають виробники, що пропонують органічну продукцію — це невеликі об’єми. Цьогоріч майже 30 таких компаній працюють з ЄС.

Європейці зацікавлені в українському меді, кажучи, що він найсмачніший. Цікавляться українськими горіхами, соками. Є продукти, які не лякають європейця, а є сегменти, у яких ми ще маємо завоювати довіру — зокрема, м’ясна та молочна продукція.

Важливо, що дуже багато української продукції заходить в Європу як українська, але потрапляє до європейського споживача під брендами німецької, австрійської. Це все тому, що Україна, на жаль, поки що сировинна держава.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.