Слухати

Його ставили в ряд з Кандинським і Малeвичeм. В Україні вийшла монографія про Олeксу Грищeнка

24 вересня 2017 - 10:29
Facebook Twitter Google+
Про знаного в світі, але маловідомого на батьківщині українського художника Олексу Грищенка розповів колекціонер Мішель Льєвр Маркович та Богдан Завітій
Його ставили в ряд з Кандинським і Малeвичeм. В Україні вийшла монографія про Олeксу Грищeнка  / Програми на Громадському радіо

img_0615.jpg

Богдан Завітій та  Мішель Льєвр Маркович // Громадське радіо
Богдан Завітій та Мішель Льєвр Маркович
Громадське радіо

Під час Львівського Форуму видавців презентували монографію «Олекса Грищенко. Динамоколір» мистецтвознавиці Віти Сусак. А про життя та творчість видатного художника розповів у ефірі Громадського радіо колекціонер Мішель Льєвр Маркович та Богдан Завітій.

Зокрема, дізнавалися, чому біографи художника зазначають, що його називали «українським розбійником» серед паризької богеми:

«Я думаю, він був індивідуалістом. Навіть у Москві він з усіма сварився. Він любив станковий живопис і в нього була така теорія, що, наприклад, мистецтво для реклами, для театру — це не мистецтво»,  — говорить Мішель Льєвр Маркович.

У Парижі, мені здається, він був окремішнім, хоча, звісно, знав багатьох художників. Але він не був в колах українських художників: міг зустрітися з ними, але все одно був окремішнім. Він багато подорожував, коли був у Європі».

У Парижі Олекса Грищенко підтримував зв’язки з українськими видатними діячами, зокрема з Олегом Штулем-Ждановичем, очільником ОУН, продовжив Мішель Льєвр Маркович:

«Думаю, Олекса Грищенко дійсно був патріотом. Навіть, можна сказати, націоналістом. І в нього були близькі зв’язки з діаспорою. Особливо, з родиною Штулів-Ждановичів. Українська діаспора допомагала йому продавати свої картини, і не лише у Франції — вони відправили картини в Америку, в Канаду і по всьому світу.

Повну версію розмови слухайте в доданому звуковому файлі. 

thumb_2116_poster_preview_big.jpeg

Олексій Грищенко  // Динамоколір
Олексій Грищенко
Динамоколір

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.