Слухати

З Путіним Трампу спілкуватися простіше, ніж із більшістю лідерів «Великої сімки», - Філіпчук

30 червня 2018 - 08:52
Facebook Twitter Google+
Зустріч Трампа і Путіна запланована на 16 липня. Вона має відбутися в столиці Фінляндії Гельсінкі.

І Трамп, і Путін дуже далекі від благородних поглядів на міжнародні відносини: вони прагматики, які можуть домовитися, - вважає Василь Філіпчук, дипломат, керівник «Міжнародного центру перспективних досліджень».

filipchuk.jpg

Фото: Громадське радіо
Василь Філіпчук
Фото: Громадське радіо

«Для Трампа Путін є дуже подібною особистістю до нього самого. Хоч назвати їх дзеркальним відображенням одне одного важко, але в них дуже багато спільних рис. Вони обоє дуже схожі в стилі мислення, прийняття рішень, домовитися між собою їм значно простіше, ніж кожному з них із іншими лідерами. Вони легко можуть знайти спільну мову.

Інша справа — для американського президента потім «продати» цю домовленість з російським президентом у США буде дуже складно, оскільки в США дотепер дуже гостро реагують на питання, пов’язані з Росією, з втручанням Росії у вибори в США, з російською агресією проти України, тому їм доведеться знаходити такі формулювання, які дозволили б і зближуватись, але водночас, щоб американському президентові не нарватися на те, що його прямо звинуватять в зраді національних інтересів».  

Щодо можливих результатів зустрічі, скоріше за все, це будуть дуже загальні фрази й нічого конкретного не буде сказано, — вважає  Василь Філіпчук

«Занадто рано зараз переходити до конкретних домовленостей між США та Росією.  Але, цілком можливо, обидві сторони окреслять можливий шлях досягнення якогось компромісу, в тому числі щодо України».

Слухайте повну версію розмови в доданому звуковому файлі.

Читайте також: Трамп і Путін навряд про щось домовляться, - Огризко

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.