Слухати

Після деокупації: як формуватимуться ОТГ на окупованому Донбасі й Криму після звільнення?

20 липня 2018 - 22:44
Facebook Twitter Google+
План формування ОТГ на тимчасово окупованих територіях - що це значить?
Після деокупації: як формуватимуться ОТГ на окупованому Донбасі й Криму після звільнення? / Програми на Громадському радіо

З Андрієм Гінкулом, керівником Центру реформ та місцевого розвитку, говорили про план формування ОТГ на тимчасово окупованих територіях.

Сергій Стуканов: 2 тижні тому Міністр регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального косподарства України Генадій Зубко зазначив, що потрібно розробити перспективні плани формування об’єднаних територіальних громад на тимчасово окупованих територіях Донбасу і відбулася координаційна нарада, за участі Мінрегіонбуду, за участі Міністерства тимчасово окупованих територій і за участі також військово-цивільних адміністрацій Донецької та Луганської областей. На підконтрольних територіях Донецької та Луганської областей сформовано вже понад 30 об’єднаних територіальних громад. Що може бути сплановано вже сьогодні в контексті децентралізації? Наскільки реалістичними є плани: уже починати думати про децентралізацію?

Андрій Гінкул: Плани, які стосуються відновлення нормальної життєдіяльності на окупованих територіях, в будь-якому випадку мають бути детальними, готовими і на той день, коли українська армія відновить контроль над кордоном і уможливить безпеку на цій території, — з наступного дня має початись мирне життя. Що означає підготовка перспективних планів ОТГ — це створення нових адміністративно-територіальних одиниць, які є принципово базовими для налагодження роботи місцевого самоврядування.

коли українська армія відновить контроль над кордоном — з наступного дня має початись мирне життя. 

Сергій Стуканов: Тобто замість районів, які раніше існували в Донецькій області, будуть об’єднані територіальні громади?

Андрій Гінкул: Не замість районів, а замість органів місцевого самоврядування, які ще поки що є в тій конфігурацій, в якій були до війни і до реформ. Це не є окрема частина для Донбасу та окупованих територій. Це завершення реформи, яка вже успішно відбувається на решті території Україні. Це дуже важливо з точки зору того, щоби на момент, коли військова операція завершиться, була зрозуміла конфігурація для місцевого врядування, що робити завтра. Друге, чому це важливо, бо з цього випливають маса елементів, пов’язаних з відновленням інфраструктури. З цього випливає ще одне дуже важливе питання, яке називається вибори. Згідно Мінських домовленостей, на території після відновлення безпеки, мають пройти вибори. Це є нормальна, планова, заздалегідь підготовка до проведення вільних, чесних і відкритих виборів. І одночасно це питання того, що попередні органи місцевого самоврядування, які підтримували сепаратизм, або якимось чином не захистили своїх громадян, втрачають свої повноваження і не повинні бути легітимними на той момент.

Сергій Стуканов: Подібні плани формуються і стосовно Криму?

Андрій Гінкул: Звичайно. Крим — це Україна і навіть у Трампа немає ніяких в тому сумнівів.

Повну версію розмови можна прослухати у доданому звуковому файлі.

stopka_ukrainska_ukr.png

Польська допомога
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.