За 8 місяців роботи проект «ПРОЗОРО» зекономив 328 млн грн., — В. Нестуля

17 жовтня 2015 - 08:41
Facebook Twitter Google+
В другій частині першої години з Віктором Нестулею, старшим аналітиком Transparency International Україна, та співкоординатором проекту «ПРОЗОРО» говоримо про досягнення системи

За вісім місяців через систему «ПРОЗОРО» було проведено 15 тис. закупівель на 4,5 млрд грн. Мова йде про закупівлі до 200 тис. грн., які складають 70% від загального обсягу. До проекту долучилися усі міністерства, окрім МОЗу, який вже кілька місяців, по суті, саботує цей процес. В той же час серед лідерів по обсягу — Міністерство інфраструктури та транспорту та Міноборони. «Система працює, тому відомств та людей, які її саботують, все менше», — пояснює Віктор Нестуля.

«Ми працюємо з лютого 2015 року і маємо економію державних коштів у 328 млн гривень. Як проводиться закупівля? Замовник оголошує свою стандартну закупівлю за очікуваною вартістю, яку він розраховував у своєму річному плані закупівель. І, якщо ми аналізуємо закупівлі, які здійснюються за паперовими процедурами, то у 99.9% випадків, вони відповідають очікуваної вартості. Якщо ми проводимо закупівлю через систему, то ми отримуємо зниження ціни завдяки електронному редукціону до 15% від очікуваної вартості. Саме ці 328 млн і є ці 15% від очікуваної вартості.

Процедура досить проста. Є електронна база даних, яка сьогодні знаходиться у власності Transparency International Україна для того, щоб відкинути всі звинувачення у корупції та непрозорості. До цієї бази сьогодні підключено 6 приватних майданчиків і готується державний майданчик, для того, щоб не було звинувачень у непрозорості. Перевага в тому, що 6 приватних майданчиків працюють на ринку комерційних закупівель досить довго і в кожного з них є своя база постачальників.

Коли замовник оголошує закупівлю у системі «Прозоро» вона автоматично розсилається на клієнтську базу цих майданчиків. Постачальники її бачать, за 10 хвилин готують пропозицію, і вона автоматично відправляється у систему. Потім починається процедура аукціону під час якої ніхто не знає, хто торгується для того, щоб виключити варіанти змов», — розповів він.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.