Слухати

«За день ми отримуємо близько 100 дзвінків», — Олеся Ляшук

15 січня 2016 - 09:13
Facebook Twitter Google+
Про роботу гарячої лінії Донбас-SOS розповідають волонтерки Олена Глушко та Олеся Ляшук
«За день ми отримуємо близько 100 дзвінків», — Олеся Ляшук / Програми на Громадському радіо

donbam_0.jpg

Донбас-SOS / http://donbasssos.org/uk/
Донбас-SOS
http://donbasssos.org/uk/

Ірина Соломко: З чим до вас телефонують люди з окупованих територій?

Олена Глушко: Они звонят с теми же проблемами, что и люди с Украины: нет денег, нет лекарств или вещей, и часто консультируются, как выехать, иногда — как въехать. В основном мы людей переадресовываем.

Ірина Соломко: Скільки ви отримуєте дзвінків за день?

Олеся Ляшук: Зараз за день ми отримуємо близько 100 дзвінків, вони діляться на кілька категорій: приблизно ⅕ — з юридичних питань, ⅕ — як в’їхати/виїхати. Ми знаємо організації, які можуть допомогти з гуманітаркою на окупованій території, тому кажемо та радимо, як та до кого завернутися.

Андрій Куликов: Наскільки вам ідеть назустріч в обласних військово-цивільних адміністраціях, військових комедатурах тощо?

Олеся Ляшук: Доводиться вдаватись до офіційних звернень — без цього ніяк. Ми робимо таку спільну роботу: просимо людей зробити ініціативну групу на місці, щоб написати і передати це звернення нам, ми відд себе додаємо деяку інформацію, надсилаємо це у військово-цивільну адміністрацію і починаємо наполегливо просити, щоб певне питання вирішили. Є позитивні рішення, коли після таких звернень з’явилася вода, електроенергія, але ніколи не буває вирішення питання по дзвінках.

 

lashuk_glushko.jpg

Олена Глушко та Олеся Лашук / «Громадське радіо»
Олена Глушко та Олеся Лашук
«Громадське радіо»

Андрій Куликов: Як часто вам телефонують військові

Олеся Ляшук: Не так вже й часто, тому що їхніми питаннями займається Юридична сотня. Вони найчастіше дзвонять з юридичними питаннями, і ми, як правило, їх переадресовуємо. Буває таке, що військовий є водночас внутрішньо переміщеною особою, — тоді потрібно враховувати, що сім’я такої особи вважається внутрішньо переміщеними особами, а вояк — ні.

Ірина Соломко: Яка динаміка кількості дзвінків?

Олеся Лашук: Це залежить насамперед від змін до законодавства. У нас часто змінюють закони щодо внутрішньо переміщених осіб, кожного разу додаючи якийсь обов’язок — оформити ще одну довідку, поставити ще одну печатку, здати документи в іншу інституцію тощо.

Андрій Куликов: Як ви справляєтесь із психологічним навантаженням?

Олеся Ляшук: У нас є психологічні тренінги для операторів, на яких ми вчимось, як спілкуватися з людьми і не пропускати все це через себе.

Олена Глушко: Мне кажется, что самая главная помощь, которую мы оказываем — мы даем людям понять, что их проблема может быть решена. Когда человек один, мы его выслушаем, успокоим, и он поймет, что он не один.

Номер гарячої лінії — 0800309110.

Телефонувати можна щоденно, із 9.00 до 21.00 по буднях, з 9.00 до 18.00 по вихідних.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.