Слухати

За дев'ять місяців 2015 року відбулося 4,3 тисячі ДТП за участі дітей

30 жовтня 2015 - 03:31
Facebook Twitter Google+
Ситуацію може врятувати лише комплексний підхід до викладання в школах правил дорожнього руху
За дев’ять місяців 2015 року відбулося 4,3 тисячі ДТП за участі дітей / Програми на Громадському радіо

Говоримо з Ольгою Дробишевою, ініціаторкою всеукраїнськогопроекту Traffic Challenge. За її інформацією, Національна программа з попередження  дорожньо-транспортного травматизму дітей та молоді стартує 4 листопада та проводиться за ініціативою Благодійного фонду «Демократичний розвиток» та за участі українського уряду. Ольга Дробишева також авторка спеціальної дитячої книги для популяризації правил дорожнього руху, яку будуть роздавати у шкільних закладах. 

drobysheva.jpg

Ольга Дробишева
Ольга Дробишева
Фото: hromadskeradio.org

Ольгя Дробишева: Цей проект як ідея з’явився минулого року, сподіваємось, що на наступному тижні ми його запустимо. В рамках цього проекту плануються освітні заходи в школах, проведення майстер-класів та тренінгів з безпеки дорожнього руху, надання невідкладної допомоги при ДТП тощо.

Спочатку, коли зародилася ідея, це була книжка. Потім ми подумали її масштабувати і зробити національний проект, в рамках якого започаткувати освітню програму з правил дорожнього руху, приблизно таку, як при отриманні прав. Ми вважаємо, що ця освіта необхідна з найменшого віку. Сама книжка розрахована на дітей молодшого шкільного віку, тобто вона буде презентуватися у школах для перших-других класів. А взагалі, на думку ініціаторів проекту, кожна дитина, яка ходить по дорозі, є самостійним учасником дорожнього руху і має вчити правила дорожнього руху. Ми також вважаємо, що наприкінці школи кожна людина має здати екзамен з правил дорожнього руху.

На сьогодні ми маємо дуже сумну статистику. Наприклад, згідно до офіційної інформації, за дев’ять місяців 2015 року в Україні сталося 4304 ДТП за участі дітей, і це на 35% більше, ніж за попередній аналогічний період. В цих ДТП загинуло 154 дитини, травмовано 2901 дитина. З вини дітей трапилось всього 744 ДТП, з вини дітей-пішоходів – 320 ДТП, у них загинуло 8 дітей та травмовано 310. Саме тому ми вважаємо необхідним навчати дітей поводженню на дорозі з дитинства.

Повний варіант цієї розмови ви можете послухати на нашому сайті

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.