Слухати

За кількістю електрокарів Україна випереджає Польщу та Чехію – О. Кравцов

16 травня 2016 - 08:45
Facebook Twitter Google+
Електрокари стануть доступними середньому прошарку українців, коли коштуватимуть в межах 10 тисяч доларів, вважає активіст
За кількістю електрокарів Україна випереджає Польщу та Чехію – О. Кравцов / Програми на Громадському радіо

Євген Павлюковський: На вашу думку, наскільки поширені електромобілі в Україні?

oleksandr_kravcov.jpg

Олександр Кравцов // Громадське радіо
Олександр Кравцов
Громадське радіо

Олександр Кравцов: Дійсно, ера електромобілів почалася. На мою думку, Україна є східноєвропейським лідером по розвитку електромобілів. Ми маємо статистику продажу електроавто в Україні і бачимо, як це відбувається у поляків, словаків, чехів. В Україні є електромобілі, є зарядні станції. Моя подорож в Європу показала, що це все ще не досконало. В’їхавши в Європу на електромобілі, я почувався вільно, міг знайти швидкісну зарядку.

Євген Павлюковський: Електромобіль якось можна ідентифікувати зовні?

Олександр Кравцов: Найпопулярніша модель і марка електрокару – Nissan Leaf. Відносно бюджетний електромобіль, він популярний для міста. Я впізнаю просто за маркою.

Євген Павлюковський: Ми знаємо, що компанія «Тесла» випустила бюджетний автомобіль, що вартує 30 чи 36 тисяч доларів. Що для українця являє такий варіант бюджетного автомобіля? На що українець може розраховувати, вважаючи, що у нас криза досі триває?

Олександр Кравцов: Це відмінна автівка. Засновник «Тесла» презентував 1 квітня Model 3. Вона буде коштувати 35 тисяч євро. Я був у Відні 31 березня, робив один з перших в Україні передзамовлень цієї «Тесли». Ми бачимо в цій машині велику перспективу, тому що вона проїжджає 350 кілометрів на одному заряді. І коштує для Європи доступно. Для українців це, нажаль, зарано. Люди, яки отримують зарплатню у валюті, вони можуть дозволити собі автівку. Але я гадаю, для маси це стане можливо, коли ціна наблизиться до 10 тисяч.

Анастасія Багаліка: У Європу у вас вже друга мандрівка на електромобілі?

Олександр Кравцов: Так, минулий рік ми мали взагалі грандіозну мандрівку. Це був марафон Київ – Монте-Карло. Хлопці з Одеси їхали на переобладнаному «Запорожці». Він взагалі викликав фурор в Монте-Карло. Принц Монако намагався сісти, але охорона попередила про дивність цієї автівки. «Запорожець» був укомплектований акумуляторами, мав дуже хороший пробіг: порядка 400 кілометрів на одному заряді.

Ми проїхали тоді 3 тисячі кілометрів. Через тиждень стартує аналогічний марафон Львів – Монте-Карло. 22 травня можна приїхати до Львова і подивитися, як різні електрокари вирушать і цей екологічний пробіг.

Євген Павлюковський? На початку року була відкрита траса Київ-Львів, яка була обладнана швидкими зарядками, якою зараз можна активно користуватися. Цього достатньо, щоб подорожувати принаймні в сторону Європи?

Олександр Кравцов: Я доїжджав. Але щодо інфраструктури, те відкриття зарядних станцій  в напрямку Львова – це ми зробили з мухи слона. Це не швидкісні зарядки. Це зарядки, на яких треба проводити три години часу. Я це міг дозволити собі у відпустку, читаючи книгу, маючи ноутбук.

Євген Павлюковський: Швидкісні і не швидкісні зарядки. В чому різниця окрім часу?

Олександр Кравцов: Не швидкісна – це будь-яка розетка. Ті зарядні станції, що стоять на трасі, заряджають вдвічі швидше, ніж розетка, а швидкісні – це ті, які заряджають прямим струмом. Тому що акумулятор приймає заряд у вигляді прямого струму. Якщо машина інвертує, це займає час. Якщо стоять потужні зарядні станції – вони коштують в десятки разів більше, ніж поставили в Україні – вони трансформують струм, заряджають за лічені хвилини. В Європі 30 хвилин – це максимум. Інколи мені вистачало 15 хвилин, щоб підзарядити на 70% акумулятор.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.