Слухати

За прихильність Південної Кореї боротимуться і США, і КНДР, - Микола Бєлєсков

26 травня 2018 - 14:52
Facebook Twitter Google+
Якими будуть відносини США з КНДР після того, як Дональд Трамп скасував зустріч із лідером КНДР Кім Чен Ином

На телефонному зв’язку зі студією Громадського радіо заступник директора Інституту світової політики Микола Бєлєсков.

Василь Шандро: Чи передбачали експерти такий розвиток події?

mykola-byelyeskov.jpg

Микола Бєлєсков

Микола Бєлєсков: Після перших минулотижневих погроз з боку Північної Кореї закралися сумніви щодо того чи зустріч відбудеться. І обмін войовничими заявами між США та КНДР ці сумніви лише посилював.

Основу для скасування саміту заклали ще у кінці квітня на початку травня заяви радника голови нацбезпеки та нового держсекретаря. Бачення КНДР та Штатів того, про що мали б говорити на саміті та на яких умовах мало б відбуватися ядерне роззброєння, вже готувало основу для того, аби скасувати ці переговори. Дональд Трамп зрозумів, що ті очікування, які він мав, виявилися ілюзією.  

Лариса Денисенко: Можемо говорити, що якщо закінчилися дипломатичні кроки та дії, то розпочнеться яка-небудь іншого формату дипломатія чи дія?

Микола Бєлєсков: Своїми погрозами Дональд Трамп намагається змінити базовий підхід, позиції та ідеї КНДР про те, як має відбуватися роззброєння. Це не остаточно, але лінійного повернення до тієї ситуації, яка була у 2016-17 роках, очікувати не варто. Стримуючим фактором для обох сторін буде позиція Південної Кореї, бо за її прихильність боротимуться обидві сторони. Агресивність не буде грати на користь. Але якщо у КНДР розуміють, що їхня агресивність одразу відкрита і вона відштовхне Південну Корею. То у випадку з США це розуміють у Міністерстві оборони, у Державному департаменті, але цього може не розуміти Дональд Трамп і своїми діями він може повернути ситуацію до того стану, який був у 2017 році, але з однією різницею: населення Південної Кореї негативно ставитиметься не до КНДР, а до США.

Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.