Слухати

Забудовницький конфлікт у Бучі: учасники у пошуках компромісу

У Бучі розгорівся скандал довкола зведення нових багатоквартирних будинків. Активісти сумніваються у законності і доцільності забудов, проте міська влада їх аргументи спростовує
Забудовницький конфлікт у Бучі: учасники у пошуках компромісу / Програми на Громадському радіо

Щоб висловити свої позиції із цього приводу, до студії завітали мешканка міста, активістка Наталія Кухельна і депутат міськради Іван Окоєв, а також Василь Олексюк, секретар Бучанської міськради, Валентина Ткаченко, член архітектурної ради

kuhel_na_okoev.jpg

Наталія Кухельна та Іван Окоєв // «Громадське радіо»
Наталія Кухельна та Іван Окоєв
«Громадське радіо»

Дмитро Тузов: У чому, на вашу думку, полягає неправомірність прийнятого рішення?

Іван Окоєв: На сьогоднішній сесії Бучанської міськради було прийнято декілька рішень, які порушують зміст генерального плану, зокрема рішення про забудову 4 га землі, де розташований дубово-грабовий ліс. З цього питання проходили громадські слухання, і громада висловилась проти.

Крім того, постає соціальна проблема: є житловий комплекс, де був обіцяний дитячий садок після першої черги, але вже здана друга черга, а дитячого садочка досі немає.

Василь Олексюк: Я не погоджуюсь щодо неправомірності дій Бучанської міськради. Усі рішення, які виносяться на розгляд ради, проходять профільну комісію. У Бучі затверджений генеральний план міста, і місцева влада діє відповідно до нього.

Наше завдання — максимально зберегти зелені насадження на території міста. Є детальний план забудови міста.

Євген Павлюковський: Чому саме ці 4 га підпали під забудову?

Валентина Ткаченко: Земельна ділянка, яка іде під забудову, складає всього 1,5 га. У ці 4 га входить існуюча вулиця, водойма, канали. Певна кількість зелених насаджень там є. Але в проекті передбачаються і відновлювальні роботи по тих самих насадженнях.

Наталія Кухельна: Переді мною лежить протокол громадських слухань щодо 4 га. І тут пише — відхилити орієнтовний план території площею 4 га для розміщення багатоквартирної забудови, оскільки він не відповідає генеральному плану та плану зонування територій м. Буча.

Також тут звучить звернутися до Бучанської міської ради з пропозицією розірвати договір оренди через порушення чинного законодавства і звернутися до виконавчого комітету міськради із проханням надати згоду на розробку детальних проектів лише після висновків екологічної експертизи.

Після цього не було більше громадських слухань, натомість сьогодні депутати проголосували.

oleksyuk_tkachenko.jpg

Василь Олексюк та Валентина Ткаченко // «Громадське радіо»
Василь Олексюк та Валентина Ткаченко
«Громадське радіо»

Євген Павлюковський: Чи вдасться забезпечити благоустрій цих будинків, якщо їх збудують? Зокрема забезпечити їх водою, яка у Бучі з артезіанських свердловин і якої вже бракує, та вже згаданими садочками.

Василь Олексюк: Буча є одним із прикладів міст, у яких будуються дитячі садочки, проектуються загальноосвітні школи. Місто входить у десятку малих міст України по благоустрою, озенененню, і говорити про те, ми виконанням генерального плану приведемо місто до колапсу, не варто.

Питання міграційних процесів також присутнє. Бачу є містом комфортного проживання, багато людей хоче тут мешкати. При 35-тисячглму населенні міста офіційно зареєстровано 3824 вимушених переселенців.

Дмитро Тузов: Чи встигає інфраструктура за новобудовами?

Іван Окоєв: На 4 га разом із 3 будинками планується будівництво дитячого садочка. Воно заплановано на місці водонапірної башти, хоча її знесення не передбачено.

Валентина Ткаченко: І це власність компанії, яка хоче забудувати цю територію. Там стоїть не башта, а водонасосна станція.

Коли я прочитала остаточний протокол громадських слухань, я була дуже здивована, тому що я не говорила про необхідність екологічної експертизи, бо її призначається при розробці генерального плану або проектуванні промисловості.

Наталія Кухельник: У вересні громада просила розглянути питання про накладення мораторію на забудову до приведення інфраструктури у відповідність до нормативів. Зараз будівництво садочків і школи заморожене, натомість будується набережна, куди скидається каналазація.

Дмитро Тузов: Чи виділяються землі для воїнів АТО у Бучі?

Василь Олексюк: На сьогодні у Бучі 284 воїни, які перебували або перебувають у зоні АТО, з яких близько 200 мають посвідчення учасників бойових дій, є 12 загиблих воїнів. Двокімнатними квартирами забезпечений 131 військовослужбовець.

Іван Окоєв: У місті виділяються земельні ділянки для учасників АТО, була виділена земельна ділянка для учасників АТО, які не є бучанцями. Щодо квартир — вони, на жаль, ще не збудовані.

Наталія Кухельна: Якщо я не помиляюся, на цих 10 га для воїнів АТО буде 16 багатоповерхових будинків. Думаю, там не тільки воїни АТО будуть жити.

Громадська хвиля

Проект реалізується у рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії, співфінансованої з програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ Польщі та канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD).

Громадська хвиля

Проект реалізується у партнерстві з Фондом «Освіта для демократії».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.