Слухати

Захоплення Львівської облради — це спланована провокація, – Гірняк

31 травня 2017 - 09:49
Facebook Twitter Google+
Вчора у Львові праворадикали захоплювали сесійну залу облради. Коментує заступник голови Львівської облради Володимир Гірняк
Захоплення Львівської облради — це спланована провокація, – Гірняк / Програми на Громадському радіо

Представники націоналістичних сил під час сесії облради вимагали від депутатів прийняти звернення до президента, Кабміну та ВРУ з вимогою визнати Національний маніфест і підписати закон про амністію воїнів АТО.

«Ситуація, справді, була не з приємних. Від імені обласної ради з пікетуючими (і це справді були праворадикальні організації) вів переговори перший заступник голови облради. Фактично текст меморандуму, заяви, який мав бути проголосований у Львівській облраді, був погоджений абсолютною більшістю. Ми знали, що закінчуємо питанням, яке слухалось о 13.30 на сесії, це було дуже важливе питання для Львівської області — програма соціально-економічного розвитку. І після цього питання (ми були переконані, що пікетуючі про це знають), ми мали ставити на голосування на сесії облради питання меморандуму. І я абсолютно переконаний, що питання було б проголосоване. Буквально за хвилин 5-10 до закінчення розгляду питання увірвалася пара сотень людей — можливо, 150-200. Ми перенесли сесію, бо під таким тиском вона працювати, звичайно, не може», — коментує події Володимир Гірняк.

Читайте також: У Львові праворадикали захоплювали сесійну залу облради (ВІДЕО)

У зв’язку з тим, що, за словами заступника голови Львівської облради, пікетуючим було відомо про те, що питання меморандуму мали ставитися на голосування на сесії, він вважає, що це була провокація і ця ситуація має бути розглянута правоохоронними органами:

«Я хотів би звернути увагу, що відбулася провокація. Не було проблем стосовно змісту меморандуму. Зміст меморандуму, який був запропонований фракцією «Свобода» та іншими правими організаціями, фактично був обговорений в залі, деякі пункти були змінені, він був погоджений керівництвом облради та абсолютною більшістю депутатських фракцій. Тому фактично відбулася провокація. Я вважаю, правоохоронні органи повинні це питання широко і глибокого розглянути».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.