«Закон про імпічмент не допоможе перемогти у війні» — нардеп Вадим Денисенко

28 серпня 2015 - 07:31
Facebook Twitter Google+
Вадим Денисенко говорить про важливість децентралізації на прикладі Греції, імпічменту та про те, як зупинити війну

Член найбільшої парламентської фракції БПП обґрунтовує потребу у змінах до Конституції і передбачає, що його фракція голосуватиме, переважно, «за». Заочна полеміка з Олегом Ляшком щодо вимоги спершу ухвалити закон про імпічмент президента, а вже потім братися до Основного Закону.

Андрій Куликов: Чи мають право ті народні депутати, яких за соціологічними опитуваннями підтримує лише третина населення, змінювати конституцію, яка стосується усіх громадян?

Вадим Денисенко: За цією логікою ніколи нічого не можна робити, а все треба робити лише на референдумах. До того ж, якщо на референдум прийшло менше, ніж 99,9 відсотка, то це вже буде не легітимно. І тому на те існує демократія, щоб обрали парламент, і на те існує демократія, щоб не голосувати. Хочу нагадати, що в радянській період певний час існувала стаття за те, що людина не прийшла на голосування. Зараз такої статті немає і ми можемо обирати так, як хочемо.

Андрій Куликов: 31 вересня вже скоро. Чи ваша фракція визначилася?

Вадим Денисенко: Чесно кажучи, коли зараз чую, що деякі фракції не визначилися і їм не вистачило часу, то думаю, що вони трошки лукавлять. Вважаю, що більшість народних депутатів, які є діючими на сьогоднішній день, визначилися з тим, як вони будуть голосувати.

Не можу сказати, що у БПП є централізм і вся партія проголосує за зміни в Конституції, але можу сказати, що більшість буде голосувати за зміни.

Андрій Куликов: Дехто зі спостерігачів та аналітиків, що зараз піднімають питання Конституції для того, щоб відволікти людей від нагальних питань. Обґрунтуйте потребу вносити зміни до Конституції.

Вадим Денисенко: Перш за все потрібно зрозуміти, що Конституція — це не простий закон. Це не той закон, який регулює якісь окремі аспекти життя. Конституція — це базовий документ, який є суспільним договором на роки й десятиліття. Вносити зміни потрібно тому, що стара система вже не працює і потрібно запускати нову.

Децентралізація — це те, через що пройшли всі пострадянські країни. На днях з’явилася стаття німецького економіста, який обґрунтував, що сьогоднішня грецька криза була спричинена на 70 відсотків тим, що в країні немає децентралізації.  

«Чи потрібен спочатку закон про децентралізацію чи про імпічмент? Закон про імпічмент потрібен, але я не хочу, що все перевертали з ніч на голову. Якби був у нас закон про імпічмент два роки тому, то це допомогло б у війні з Росією? Ні в якому разі», — відповідає Вадим Денисенко на питання слухача.

Андрій Куликов: Ви сказали, що прийняття закону про імпічмент не зупинить війну. А що тоді може її зупинити?

Вадим Денисенко: Війну можуть зупинити тільки довгі й складні переговори. Розмови про те, що ми можемо переставити пішака Е2Е4 і війна закінчиться— це абсолютна брехня. Війна буде тривати ще достатньо довго, на жаль. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.