Слухати

Законопроект щодо обліку домашніх і безпритульних тварин у коміксах. Розповідає Алевтина Кахідзе

06 лютого 2018 - 11:58
Facebook Twitter Google+
Художниця Алевтина Кахідзе прочитала законопроект №7220 і відреагувала на нього серією малюнків

dsc09889.jpg

Алевтина Кахідзе // Громадське радіо
Алевтина Кахідзе
Громадське радіо

Верховна Рада України отримала законопроект №7220 щодо запровадження обліку домашніх і безпритульних тварин. Обговорюємо його текст із художницею Алевтиною Кахідзе, яка відреагувала на нього серією малюнків-коміксів.

 

«Художники малюють те, що їм не подобається. Законопроект №7220 має речі, які дійсно класні, але я буду казати про те, що мені не подобається. І я малювала те, що мені не подобається. Я малювала, що я відчуваю з позиції себе – людини, яка має тварин», — говорить художниця.

Наприклад, автори законопроекту пропонують стерилізувати не тільки безпритульних, а й тих тварин, які не мають породної цінності — інакше власник тварини має сплатити штраф.

 «Я дуже чутлива до речей, коли, наприклад, поводжусь, на мій погляд, «окей», а стається щось таке, що нібито штовхає до злочину. Це найжахливіше, що може статися з людиною. Якщо говорити про законопроект №7220, стаття 154 пишеться так – «біостерилізація домашніх тварин, які не мають породної цінності».

Я розумію, про що йшлося, коли у авторів проекту з’явилася ця стаття. Вони думали так: в Україні багато безпритульних тварин, напевно, вони з’являються через те, що люди, які мають тварин, дозволяють їм народжувати, а потім цуценят і кошенят викидають на вулиці.

3_.jpg

Малюнок Алевтини Кахідзе //
Малюнок Алевтини Кахідзе

«Наприклад, у моєму дворі є тварина, яка має сертифікат на породу, і тварина, яка не має. Нібито я ставлюсь до них однаково, завжди думала, що вони мають рівні права, а виявляється, що відповідно до цього законопроекту я маю ставитись до цих тварин інакше. Наприклад, якщо одна народить цуценят, то я їх прилаштую. А якщо інша, яка не має сертифіката на породу, я їх викину?»

Художниця зазначає,  що саме вона як власниця має вирішувати, чи стерилізувати їй тварину. Якщо ж вона має безпородну тварину, це не означає, що вона менш відповідальна за її потомство:

«Я завжди як художниця працюю, відштовхуючись від того, хто я. Я вважаю себе людиною, яка дійсно несе відповідальність за тих тварин, яких маю. І я відчуваю, що мене штовхають на злочинні дії». 

4_154-4.jpg

Малюнок Алевтини Кахідзе //
Малюнок Алевтини Кахідзе

Це не значить, що якщо людина має породну собаку, вона відповідальна за її потомство, а якщо має безпородну, то безвідповідальна. Таке ставлення до громадян, що всі, які мають безпородних тварин, умовно злочинці – це просто не дасть ефекту.

У мене є малюнок, де намальований суд. Я дізналась, що в ісламі, коли людина помирає, вона з’являється не до янголів, а до домашніх тварин – судять першими домашні тварини.

На страшний суд через 30 років приходять автори законопроекту, і ці ангели безпородних котів та собак чекають на них, і кажуть: «Вже на українській землі нас не існує, ми тільки в небі». Така рефлексія була з приводу безпородних собак та котів», — пояснює малюнок художниця.

6_154-4_5.jpg

Страшний суд //
Страшний суд

Якщо говорити про законопроект, один із авторів Андрій Немировський каже, що по хатах не будуть ходити, вмовляти, щоб стерилізували. А якщо я буду гуляти зі своєю безпородною собакою, можна мене оштрафувати. Тобто якщо я гуляю з собакою, то буду оштрафована, а якщо вона сидить в вольєрі і теж не буде стерилізована й може народити купу цуценят, не буду. 


Автори багато кажуть, що законопроект відповідає вимогам ЄС – це неправда. Якщо говорити про Австрію – хочеш стерилізуй, не хочеш — не стерилізуй, немає обов’язкової біостерилізації для безпородних котів та собак. Якщо говорити про те, як може страхуватись держава, то в деяких штатах США, якщо в тебе собака нестерилізована, податок на неї більший, якщо вона буде стерилізована — менший. У будь-якому випадку я за те, що господар тварини має нести відповідальність.
 
Повну версію розмови з художницею, коментарі та запитання слухачів слухайте в доданому звуковому файлі. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.