Слухати

Затримана в «ДНР» активістка Черенкова вийшла на зв'язок, — Енріке Менендес

31 січня 2016 - 08:40
Facebook Twitter Google+
В «ДНР» ввели військовий стан, їхні «силові органи» можуть без пояснення причин затримувати людину по адміністративних порушеннях на строк до 30 діб, — Енріке Менендес
Затримана в «ДНР» активістка Черенкова вийшла на зв’язок, — Енріке Менендес / Програми на Громадському радіо

Говоримо про те, що у Донецьку МГБ так званої «ДНР» була затримана активіста ГО «Відповідальні громадяни Донбасу» Марина Черенкова.  Обставини та причини її затримання не повідомляються. Пані Черенкова перебуває під вартою. Журналістка «Громадського радіо» Ірина Ромалійська в телефонному режимі поспілкувалася з Енріке Менендесом, співзасновником руху «Відповідальні громадяни Донбасу», який розповів, що відомо у цій справі та поділився власними враженнями щодо ситуації.

enryke_menendes_0.jpg

Енріке Менендес / \"Громадське радіо\"
Енріке Менендес
«Громадське радіо»

Енріке Менендес: Головна новина — це те, що Марина Черенкова вийшла на зв’язок. Вона подзвонила своїй мамі. Їй дали можливість повідомити, що з нею все гаразд. Вона підтвердила, що вона затримана МГБ і ніби як їй пообіцяли, що це формальне затримання і її звільнять завтра або в понеділок вранці.

Але так як вона говорила це своїй мамі, тому ми підозрюємо, що вона могла це сказати задля того, щоб просто заспокоїти свою 81-у маму.

Ніяких офіційних підтверджень з боку влади «ДНР» про причини її затримання, про те, де вона знаходиться, що їй пред’являють, які перспективи, ми не отримували.

Для тих людей, хто не знає правила «ДНР», я поясню. Я підозрюю, що більшість аудиторії не знає, як там все влаштовано. Так, як в «ДНР» ввели військовий стан, то їхні «силові органи» можуть без пояснення причин затримувати людину по адміністративних порушеннях на строк до 30 діб.

Нас всі запевняють в тому, що з нею там нічого не трапиться, що умови утримання нормальні, ніяких заходів фізичного впливу не застосовується. Але нам би хотілося це отримати в офіційному вигляді, і що вони взяли на себе відповідальність за затриманого і отримати доступ до неї, щоб мати можливість з нею розмовляти.

Ірина Ромалійська: А хто вас запевняє в цьому?

Енріке Менендес:
Це цивільні особи, з якими ми тримаємо зв’язок. Ми тут місцеві і ми всі обросли такими неформальними контактами, які є в різних відомствах. Але, враховуючи специфіку нашої діяльності, це більше пов’язане з мирними речами. На жаль, немає контактів з силовими відомствами. Є можливість ставити питання досить високопоставленим людям, але без прив’язки до силових органів.

Люди теж намагаються дізнатися, допомогти, але МГБ, як спецслужба, це закрита структура і більшість органів місцевої влади теж не може отримати звідти інформацію, як і ми.

Ірина Ромалійська: Ви розраховуєте, що вона буде завтра до ранку звільнена?

Енріке Менендес:
Мені б хотілося в це вірити, але, якщо чесно, інформація з джерел надходить дуже різнорідна. Одні кажуть, що це просто адміністративне затримання, пов’язане з «терористичним актом» на площі Леніна. Інші кажуть, що звинувачення серйозні. Поки достовірної інформації, якій я міг би на 100% вірити, немає.

Можливо, це пов’язано з тим, що зараз у місті не присутні багато з високопоставлених керівників силових відомств у зв’язку з нашумілою операцією в Горлівці.

Ірина Ромалійська: Розкажіть про погрози у вашу адресу.

Енріке Менендес:
Один з контактів сказав, що я наступний за списком. Ця вся інформація, яка у мене є і мені потрібно ховатися або виїхати кудись. Але я вважаю, що друзів кидати не можна і всі члени нашої групи сказали, що ніхто їхати не буде.

Сьогодні ми цілий день їздили по різних відомствах і ми нікуди виїжджати не збираємося. Ризики існують, але нам приховувати нічого, наша діяльність абсолютно прозора з самого початку і я сподіваюся, що цей інцидент буде вичерпаний.

Ірина Ромалійська: Скільки ваших людей там зараз знаходиться?

Енріке Менендес:
Наша організація нараховує близько 30 осіб, але загроза є тільки для тих 4-х людей, які є засновниками і вони всі зараз знаходяться в Донецьку.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.