Слухати

Заява Керрі — це лише сигнал Росії, що Мінські домовленості треба виконувати

23 січня 2016 - 09:19
Facebook Twitter Google+
Аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» Марія Золкіна коментує заяву Держсекретаря щодо можливого зняття санкцій проти Росії
Заява Керрі — це лише сигнал Росії, що Мінські домовленості треба виконувати / Програми на Громадському радіо

Тетяна Трощинська: Звідки такий оптимізм у пана Керрі?

Марія Золкіна: Чесно кажучи, я не побачила у цій заяві оптимізму з боку американського уряду.

mariya_zolkina1.jpg

Марія Золкіна /
Марія Золкіна

Навпаки, це посилений сигнал Росії про те, що санкції можуть бути зняті у разі виконання ВСІХ пунктів Мінських домовленостей. Ми розуміємо, що зараз короткостроковим завданням Росії є, як мінімум, пом’якшення санкцій на рівні Європейського Союзу. Це питання, яке розглядатиметься у липні 2016 року, тому Росія робитиме все, щоб імітувати свою готовність домовлятися.

Це такий гачок, на який представник американського політикуму спробував спіймати настрої російської еліти, адже це те, чого зараз так прагне Кремль. Тому я в цьому не бачу нічого екстраординарного.

За останніх півтора року позиція американців була більш жорсткою, аніж позиція їх європейських колег. Не бачу жодних причин говорити, що американський політикум змінює цю позицію та готовий на щось заплющити очі.

Американська сторона чудово обізнана із ситуацією на фронті та переговорною позицією Росії, а  тому вона розуміє, що шансів виконати всі пункти Мінських домовленостей за півроку у Кремля практично немає. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.