«Жінка в темі». Лариса Денисенко про спеціальну програму Форуму Видавців

08 вересня 2015 - 08:55 137
Facebook Twitter Google+
Про літературно-дискусійну програму «Жінка в темі» в рамках Форуму Видавців говорить журналістка та правниця Лариса Денисенко

Лариса Денисенко є співкураторкою програми «Жінка в темі» в рамках Форуму Видавців у Львові 2015 року. Події програми передбачають дискусії на теми сімейного насильства, відображення жінок в українських медіа, ролі жінки в українському суспільстві, гендерних стереотипів… і навіть читання фрагментів сучасних українських текстів українськими депутатками.

Юрій Макаров: Що це за програма та як розуміти назву?

Лариса Денисенко: Вона означає, що зараз жінка дійсно в темі. Адже гендерна політика останнім часом стала ключовою темою і серед політиків, і в суспільному житті в цілому. Ми бачимо, що все більше жінок займаються політикою і власне про це та не тільки ми говоритимемо на Форумі.

Ми подумали про те, як на Форумі як на літературному майданчику поєднати різні голоси не тільки письменниць і видавниць — у нас будуть голоси адвокаток, журналісток і політикинь. Всі вони будуть виступати не в прямих амплуа. Так, політикині будуть проводити не парламентські слухання,а  парламентські читання. Вони читатимуть уривки сучасної української  прози.

Ірина Славінська: Вони самі обиратимуть ці уривки?

Лариса Данисенко: Окрім того, що самі обирають, ще й пропонують кілька варіантів та радяться.

Юрій Макаров: Який меседж цього заходу?

Лариса Денисенко: Я хотіла підняти тему насильства в родині і тому на одному із запланованих заходів 13 вересня буде дискусія щодо укладання збірки оповідань про насильство в родині та алгоритмів порад юристів, як цього уникнути. Я хочу поєднати те, чим  займаюсь — юриспруденцією та літературою.

Говоритимемо також про самоутвердження саморозвиток жіноцтва у сучасних реаліях і про стереотипи щодо цього. Ця тема зараз дуже актуальна. Ми починаємо про це відкрито говорити.

Ірина Славінська: В програмі також йтиметься про відображення жінки в українських медіа та багато про що інше. На чому тобі хочеться сфокусувати увагу?

Лариса Денисенко: Дуже цікаво те, з чого все починається: чи ми керуємося стереотипами, чи ми ж їх і створюємо і утверджуємо їх. Оксана Романюк у одному з попередніх ефірів говорила, що у 90% медійного матеріалу, що стосується парламентарок, йдеться про те, у якому одязі вони приходять на роботу, яка у них укладка волосся. На професійну діяльність майже не звертається увага.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.