Слухати

Жовто-блакитний чи синьо-жовтий: яким був прапор за часів УНР?

12 січня 2018 - 11:07
Facebook Twitter Google+
Про традицію використання українського прапора говоримо з істориком Миколою Голомшею
Жовто-блакитний чи синьо-жовтий: яким був прапор за часів УНР? / Програми на Громадському радіо

100 років тому починалися події Української революції, пригадуємо один із аспектів – використання українського прапора. Жовто-блакитного чи синьо-жовтого – з’ясовуємо з Миколою Голомшею (голова політичної партії «Патріот» та історик).

«Треба сказати про те, що означають кольори. Не так, як нас вчили в школі – синє небо та жовте колосся на полі. Жовтий колір – це колір творця, духовний колір. А синій – матеріальний. Навіть перепис козацтва відбувався по воді, на синьому – на матеріальному, і козаки мали жовто-блакитний прапор.

Жовто-блакитний прапор нам принесли трипільці. За свідченням істориків, він походить ще з древньої Індії. Там дотепер панують жовті кольори як духовні — вони зверху, а сині - внизу.

Сагайдачний брав в облогу Кремль під жовто-блакитними прапорами, галицька автономія будувалася під жовто-блакитними прапорами – є відповідні картини історії.

УНР створювалася під жовто-блакитними прапорами, герої Крут гинули під жовто-блакитними прапорами.

Дуже дивно, коли скептики, які критикують іншу думку, думку правдивого прапора, кажуть: «Ви знаєте, це коли на чорно-білій фотографії видно зверху світле, а внизу – синє — це так міняється діаграма, що темне стає світлим, світле – темним.

Синьо-жовтий прапор – це пасивність, занепад, шлях в нікуди, тому що тоді матеріальне панує над духовним. І це сакральні речі», — говорить історик.

Слухайте повну версію розмови в доданому звуковому файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.