Слухати

Журналістів стали менше бити, але є інші виклики свободі слова. Моніторинг

05 жовтня 2017 - 11:02
Facebook Twitter Google+
ГО «Інститут масової інформації» представив результати щомісячного моніторингу «Барометр свободи слова». Основні виявлені виклики свободі слова коментує Оксана Романюк, виконавча директорка ІМІ
Журналістів стали менше бити, але є інші виклики свободі слова. Моніторинг / Програми на Громадському радіо

Моніторинг показав, що з початку року на журналістів в Україні вже було скоєно 21 напад:

«З початку року ми зафіксували 21 випадок побиття журналістів через їхню професійну діяльність і 64 випадки перешкоджань, коли журналісту заважали, наприклад, пройти на місцеву раду, висвітлити комітет з питань місцевого бюджету і так далі. Здебільшого побиття скоювали приватні особи (17 випадків), один випадок — представниками УДО і два випадки скоєно представниками поліції, один із них стався в Києві. Якщо говорити про перешкоджання, то перешкоджали журналістів саме на місцевому рівні», — говорить Оксана Романюк.

Проте з  фізичною агресією ситуація не є ключовою, адже за попередні роки цифри були більшими, зазначила виконавча директора ІМІ. Проте є й інші виклики, які загрожують свободі слова:

«По перше, цього року прийняли законодавство про декларування громадських організацій, яке передбачає декларування для журналістів, оскільки часто журналісти-розслідувачі зареєстровані як громадські організації. Декларування передбачає також те, що мусять звітуватися всі треті особи, які співпрацюють з цими ГО, а за помилку в електронній декларації настає кримінальна відповідальність. Раніше вона була передбачена тільки для державних чиновників, які витрачають кошти державного бюджету. Це є формою тиску на незалежні громадські організації. Ми сподіваємось, що ця ситуація буде якимось чином вирішена».

Також у своєму моніторингу ІМІ звертає увагу на ситуацію, що склалася з фінансуванням ПАТ «НСТУ»:

«Попри заяви прем’єр-міністра про те, що  Суспільне мовлення буде профінансоване в повному обсязі, поданий до парламенту законопроект пропонує профінансувати в розмірі всього лише 776 мільйонів гривень, а це 50% від обсягу фінансування, яке має бути надане Суспільному», — зазначила Оксана Романюк.

Повну версію розмови слухайте в доданому звуковому файлі.

Читайте також: Цього року кількість відмов у наданні публічної інформації зросла вдвічі, — ІМІ

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.