Слухати

Життя В.Гавела – приклад, як можна змінити світ, - директор Чеського центру

17 грудня 2015 - 02:08
Facebook Twitter Google+
Директор Чеського центру Луція Ржегоржікова про заходи з вшанування пам’яті Вацлава Гавела
Життя В.Гавела – приклад, як можна змінити світ, - директор Чеського центру / Програми на Громадському радіо

Наталія Соколенко: 18 грудня – день смерті Вацлава Гавела, і зокрема в Україні готуються заходи з відзначення цієї події. Лусія, що саме готується?

Луція Ржегоржікова: Наступного року готується в Україні видання 4 книжок Вацлава Гавела українською мовою. Чехія хотіла б представити його як політика, філософа, драматурга і людину, життя якої є прикладом того, як можна змінити світ. Вийдуть книга-есе, книга театральних п’єс, його щоденники – дуже цікава мозаїка його життя. Також декілька театрів в Україні готуються до того, щоб поставити його п’єси. Ми знаємо, що готується п’єса «Санація».

Наталія Соколенко: Київські активісти запропонували перейменувати бульвар Лепсе, комуністичного діяча на ім’я Вацлава Гавела. Чи підтримує Чеський центр цю ініціативу?

Луція Ржегоржікова: Так, Чеський культурний центр і посольство Чехії в Україні хочуть підтримати це. Як казав Вацлав Гавел, настав час бути активним суб’єктом нашої історії.

Ми повинні були зібрати тисячу підписів, ми це зробили, тому на цю тему ще буде обговорення.

Тетяна Трощинська: А що вам відомо про пропозиції перейменувати бульвар Ярослава Гашека, котрий в свій час був комісаром у червоних військах, і вулицю Юліуса Фучіка, який був членом комуністичної партії Чехословаччини?

Луція Ржегоржікова: Проти Ярослава Гашека, я нічого проти не маю. А Юліус Фучік – це суперечлива постать – він символізує радянське минуле.

Повний варіант розмови слухайте у звуковому файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.