Слухати

Злив даних журналістів — абсолютно ганебне явище, —голова НМПУ

13 травня 2016 - 08:51
Facebook Twitter Google+
Голова Незалежної медіа-профспілки України Юрій Луканов вважає злив персональних даних журналістів на сайті «Миротворець» загрозою для життя медійників
Злив даних журналістів — абсолютно ганебне явище, —голова НМПУ / Програми на Громадському радіо

yuriy_lukanov.jpg

Юрій Луканов // «Громадське радіо»
Юрій Луканов
«Громадське радіо»

Ірина Славінська: Яка позиція профспілки щодо публікації даних журналістів?

Юрій Луканов: Ми обговорювали це питання, але офіційна позиція профспілки не була вироблена. Моя особиста — злив інформації про журналістів є абсолютно ганебним явищем. Оприлюднення персональних даних в широкому доступі — це ризик для журналістів, які працюють на війні.

Сьогодні я написав статтю на цю тему, де я полемізував з твердженнями опонентів моєї позиції. Коли ти передаєш дані навіть бандитському, але вузькому колу людей, то це одна річ. Інша, коли це вихлюпується в широкий простір. Але ж цю інформацію оприлюднили не бандити, а українські діячі!

Ірина Славінська: Зараз українським медійникам стає все важче отримувати інформацію з непідконтрольних територій.

Юрій Луканов: Однозначно, але там все одно були інсайдери, які працювали для українських журналістів. Треба бути дуже обережним, бо будь-яка дрібниця може вплинути на безпеку людей. За мобільним телефоном можна визначити місцеперебування, взяти в полон.

Ірина Соломко: Журналіст не їде в гарячу точку підтримувати ту чи іншу позицію, а висвітлювати події. Але ця статусність журналіста зникла останнім часом.

Юрій Луканов: Я можу навіть назвати точну дату, коли це сталось — 1 грудня 2013 року, коли відбувався штурм адміністрації президента. Тоді «Беркут» пішов зачищати територію і цілеспрямовано відлупцював до трьох десятків журналістів. Одного навіть заарештували, звинувативши в організації масових безпорядків.

Після цього журналістів почали переслідувати, арештовувати, бити. Ця тенденція тривала і в Криму.

Ірина Славінська: Вже анонсовано, що на сайті «Миротворець» опублікують нову частину даних.

Юрій Луканов: Це означає, що хтось свідомо нагнітає ситуацію і залякує журналістів. Бо хто поїде працювати, знаючи, що його особисті дані будуть опубліковані широкому загалу?

Ірина Славінська: Тобто кількість журналістських поїздок на окуповані території може зменшитись?

Юрій Луканов: Так, безумовно. Це ризик для життя журналістів, за ними можуть почати полювати.

Ірина Соломко: Які наслідки того, що про ці території менше писатимуть?

Юрій Луканов: По-перше, суспільство не буде знати, що там відбувається і житиме міфами. По-друге, якщо на Заході писатимуть менше, до України буде прикуто менше уваги, і росіяни зможуть робити, що їм заманеться.

Громадська хвиля

Проект реалізується у рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії, співфінансованої з програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ Польщі та канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD).

Громадська хвиля

Проект реалізується у партнерстві з Фондом «Освіта для демократії».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.