Слухати

Звільнення одіозних посадовців — тиск громадськості, а не МВС, — журналіст

17 січня 2016 - 09:10
Facebook Twitter Google+
Говоримо про реформу поліції та боротьбу із корупцією у силових відомствах
Звільнення одіозних посадовців — тиск громадськості, а не МВС, — журналіст / Програми на Громадському радіо

Гість студії — журналіст Олег Єльцов.

Василь Шандро: Яка ситуація із корупцією у силових відомствах?

Олег Єльцов: За часів Януковича корупційні потоки були сконцентровані «нагорі». Вони контролювалися тільки очільниками відомств. На жаль чи на щастя, нижчій ланці вже майже нічого не діставалось. Кожен українець щодня бачить, з чого годуються пересічні сержанти й майори.

yelcov_oleg.jpg

Олег Єльцов про реформу МВС / Громадське радіо
Олег Єльцов про реформу МВС
Громадське радіо

Коли Аваков сказав, що міліціонери корумповані і їх всіх потрібно звільнити та замінити молодими і некорумпованими — не думаю, що це вірний шлях. Питання в тому, що на корупцію їх наштовхує сама система, коли верхівка перекриває можливість цієї нижчої ланки виживати, вимагаючи від них «своєї частки».

Тетяна Трощинська: Але довіра до поліції зросла.

Олег Єльцов: Довіра — це дуже добре, проте давайте слідкувати за статистикою, а вона показує, що пограбування, збройні напади зростають. Знаємо чимало одіозних випадків і поліція чомусь не спрацювала. Чому? Тому що немає професіоналів. З самого початку реформи Аваков казав, що в МВС тільки негідники і їх потрібно розігнати. Але людина не народжується негідником, а стає ним, коли її ставлять в умови, за яких вона не може не брати хабарів. Я не виправдовую хабарників. Я за те, щоб змінювати не людей, а систему.

Василь Шандро: Чи багато людей змінено на керівних посадах?

Олег Єльцов: Зараз бачимо низку розпіарених звільнень. Розумієте, це ініціатива не міністра, а громадськості.  Зміни є, але вони повільні. І всі розмови про реформу — це здебільшого її відтягування. Щодня та щохвилини ця система робить гроші і вона тягнутиме до останнього, тому тиск та контроль з боку громадськості просто необхідний!

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.