Звинувачення 22-х бійців 51-ї бригади у Іловайській трагедії – спроба «відбілити» командування

03 жовтня 2015 - 10:52
Facebook Twitter Google+
Адвокат Роман Титикало, який добре знайомий з обставинами справи, коментує обвинувачення 22 бійців 51 бригади про їхню участь у подіях під Іловайськом

Він каже, що судова тяганина може тривати півтора-два роки. «Виправдовувати поразку в Іловайську через те, що 22 хлопці покинули блок-пост – це нонсенс!», — каже Роман Титикало. Він вважає, що це пошук винних,  «цапів-відбувайлів». Стаття, яку їм інкримінують, передбачає від 5 до 10 років позбавлення волі. Тому це дуже серйозне звинувачення.

Роман Титикало каже, що «прокурорська, міліцейська система не реформувалась в Україні. Вона продовжує шукати винних. Та справа навіть не в цьому, а в тому, що потрібно когось звинуватити для того, щоб виправдати Гелетея та інших генералів, які посилаються на  те, що військове формування не виконало наказу, покинуло блок-пост, чим уможливили проникнення ворога. Я вважаю, що це звинувачення не має підстав. У Іловайській трагедії загинуло близько 1500 бійців, а звинувачують у цьому 22 хлопців. Це непорівнювані речі. Ми подали заяву про визнання цих 22-х бійців потерпілими, а не винуватцями трагедії. Невиконання бойового завдання можливе в умовах крайньої необхідності з метою збереження власного життя. Відповідно це вони і зробили».

Роман Титикало каже, що, скоріш за все, це спроба «відбілити» командування і звалити відповідальність за провальні операції під час збройного конфлікту на бійців. А через те, що кримінальне провадження велике, і розглядаються справи аж 22 бійців, справа може затягнутися на 1,5-2 роки.

«Моральний стан бійців на сьогоднішній момент — під великим питанням: герої повертаються додому, а їм висувають такі звинувачення. Більше того, хлопців схиляли до укладення мирової угоди — а це, фактично, визнання вини», — додає Роман Титикало.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.