Слухати

Чи відновить Сєвєродонецький «Азот» виробництво? Думка екс-працівника

18 травня 2018 - 19:32
Facebook Twitter Google+
Про причини занепаду у Сєвєродонецькому об’єднанні «Азот» розповів Сергій Нестеренко
Чи відновить Сєвєродонецький «Азот» виробництво? Думка екс-працівника / Програми на Громадському радіо

Журналісти Громадського радіо побували в Сєвєродонецьку, де поспілкувалися із Сергієм Нестеренком, головою первинної профспілкової організації НПГУ робітників Сєвєродонецького об’єднання «Азот».

 

«Сєвєродонецьке об’єднання «Азот» колись було величезним державним підприємством, у 2004 році в результати так званої санації воно перетворилося на ЗАТ Сєвєродонецьке об’єднання «Азот», а зараз змінило назву і називається ПрАТ Сєвєродонецьке об’єднання «Азот».

Це одне з найбільших підприємств у галузі по Україні. Було. Наразі це не так. Із травня 2014 року воно фактично стоїть, працює періодично.

На цьому підприємстві був фактично повний цикл виробництва мінеральних добрив. Вироблявся з природного газу аміак, з аміаку – мінеральні добрива, були виробництва метанолу. Багато чого вироблялося. Після 2014 року, особливо, липня 2014, коли підприємство навіть потрапляло під обстріли,  воно фактично стоїть.

На даний час у результаті, як я вважаю, політики самого керівництва запуск великотоннажного аміаку фактично неможливий. І не стільки через те, що відсутня сировина. Насправді, є декілька причин.

Дійсно, є проблеми з електропостачанням. Воно не забезпечується так, як повинно забезпечуватися. Були випадки, коли в місті взагалі припинялося електропостачання. З цієї позиції я розумію політику керівництва, яке не наважується запустити аміак, бо у випадку припинення електропостачання можлива техногенна катастрофа. З іншого боку, керівництво за ці чотири роки фактично нічого не зробило», — говорить Сергій Нестеренко.

Слухайте розмову в доданому звуковому файлі або дивіться відеоверсію.

 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.