Слухати

Лінь і небажання думати: що ще заважає розвиватися українським виробникам?

23 квітня 2017 - 17:02
Facebook Twitter Google+
Чому модно споживати українське і чи досі модно? Та чи достатньо бути просто вітчизняним виробником? Про це розпитали в Юлії Савостіної, засновниці та ідейної натхненниці фестивалю Made in UA
Лінь і небажання думати: що ще заважає розвиватися українським виробникам? / Програми на Громадському радіо

На початку 2013 року Юлія Савостіна почала свій блог «У пошуках Made in UA». З нього виросла книжка – путівник продукцією українських виробників, традиційний вже фестиваль Made in UA, другий день якого триває сьогодні.

«Все починалося на початку 2013 року. Це був журналістський експеримент, направлений на те, щоб знайти українські підприємства, які працюють. А потім події на Майдані – розпочалася хвиля економічного патріотизму. Але для мене це був економічний експеримент, я хотіла зрозуміти, що випускають і не випускають, на якому обладнанні», — пригадує Юлія Савостіна.

«Проте зараз, незважаючи на велику кількість магазинів та шоурумів та їх велику популярність, якщо ж ми поїдемо шукати українську зубну пасту, нам потрібно проїхати кілька магазинів та аптек. І це враховуючи те, що я вже знаю, де шукати.

Якщо говорити про легку промисловість: взуття, одяг, прикраси (особливо, жіночі), то є багато шоурумів, рітейл розвивається. Якщо ж говорити про те, чи всюди можна купити туш для вій чи зубну щітку українського виробника, то ми до цього ще не дійшли».

Зокрема, причинами цього є економічні проблеми – брак обігових коштів та інвестицій, а також низька культура ведення бізнесу:

«Від цього найбільше страждають підприємства, які ростуть, коли їм потрібно добирати маркетологів, HR-ів, логістів, фінансистів. Виявляється, що люди із нормальними цінностями та високими професійними якостями та досвідом роботи в західній компанії не дуже хочуть іти працювати саме на українських підприємствах, вони бояться і вони незастраховані».

 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.