Слухати

Як кияни рятують стародавню вулицю під Поштовою площею

27 липня 2017 - 10:18
Facebook Twitter Google+
За словами голови Центру розвитку інновацій, петиція набрала на 30% більше голосів, ніж потрібно
Як кияни рятують стародавню вулицю під Поштовою площею / Програми на Громадському радіо

В студії Громадського Радіо – активістка Анабелла Моріна та голова Центру розвитку інновацій Сергій Лобойко. На телефонному зв’язку – археолог Михайло Сагайдак.

Анабелла Моріна: Договор был заключен с конца 2015 года. Музей обещали создать и Виталий Кличко, и Евгений Нищук. Но с начала этого года раскопки перестали финансироваться. В мае появилась информация, что на древнерусский слой IX – X века хотят уложить бетонную плиту. Тогда мы начали бить в колокола. Петиция – один из инструментов, это хороший инструмент. Он показывает мнение людей и дает возможность прописать четкий план действий.

Сергій Лобойко: Петиція на 30% перевищила потребу. Влада почала моментально на це реагувати. Не чекаючи три дні, як це передбачено законом на перевірку, ми маємо офіційне доручення виконуючого обов’язки про те, що готується офіційна позиція влади. Тепер протягом 30 днів після позитивної відповіді буде закріплений персонально відповідальний керівник міста, щоб разом з громадськістю напрацювати план реалізації петиції.

Михайло Сагайдак: Коли ви приїжджаєте в Париж чи Амстердам, хочете дізнатися про історію, ви, як правило, знаходите музей, який розповідає про якусь будівлю чи про якийсь елемент. Цей розкоп є тим елементом, якого не вистачає. У нас є Софія, у нас є Києво-Печерська Лавра, але старого міста, представленого на початковому етапі, немає.

Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.