Діра, серпень чотирнадцятого. Виставка про окупацію Донецька

20 грудня 2016 - 14:00
Facebook Twitter Google+
17 грудня у Національному Музеї Історії України відбулось відкриття виставки Сергія Захарова «Діра. Серпень чотирнадцятого… Досвід ненасильницького культурного супротиву»

Виставка присвячена подіям літа 2014 року в Донецьку та досвіду переживання ув’язнення, тортур та тиску з боку бойовиків так званої «ДНР» на Сергія Захарова.

hudozhnyk_sergiy_zaharov.jpg

Художник Сергій Захаров // Громадське радіо
Художник Сергій Захаров
Громадське радіо

Сергій Захаров: ​Виставка розміщена таким чином, що людина бачить основу масу малюнків, які увійшли в книгу як ілюстрації. Саму книгу назвали графічним романом. Опис підходить за смислом, але не зовсім підходить за форматом. Там відсутня динаміка, «віконця» та інші атрибути, які властиві графічному роману. Тому я зробив другу версію. Ці картинки оживуть завдяки «віконцям» і структурі графічного роману.

Окрім малюнків, які займають центральну частину експозиції, виставка починається малюнками, які виконані у чорно-білій техніці. Ці малюнки я не готував спеціально для цієї виставки. Це серія, яка має умовну назву «Оболонка». Біологічно живі організми з порожніми ? і порожньою душею. І вони, як мені здається, якнайкраще відображають ті першопричини, які посприяли російській агресії.

І завершує експозицію просто відкрите вікно, до якого людина може підійти і побачити, що на вулиці, за стінами, за обмеженнями, на відкритому просторі стоїть живописна робота. Вона кольорова. І саме вона дає надію, бо там є повітря, колір і світло. І те, що нас тримає – надія. 

141 020_sergey4.jpg

Одна з картин виставки Сергія Захарова  //
Одна з картин виставки Сергія Захарова

Андрій Кобалія: Під час подій літа 2014 року в Донецьку Сергій Захаров почав малювати роботи в стилі стріт-арт  на вулицях міста. В них він висміював «нову владу» та її прихильників.

Виставку також прокоментувала директорка музею Тетяна Сосновська

Тетяна Сосновська: Сергій Захаров пише про те, що лише з приходом чужинців у ваше рідне місто, він зміг зрозуміти і відчути, як себе відчували наші старші покоління в 1937 році. Пан Захаров опинився в обставинах, які допомогли йому зрозуміти, що таке звук пострілу, в’язниця і погляд смерті, розуміння того, що ти можеш втратити життя щодня. Відчути, що таке бути без хліба й води якийсь час. За великим рахунком у той короткий період він відчув те, що українці відчували впродовж усього XX століття.

Андрій Кобалія: Виставка Сергія Захарова буде знаходитись в Музеї Історії України до березня наступного року 

This material has been produced with the support of the European Commission and the UK Government as part of the Hromadske Network and The Donbas Calling Projects. Views and opinions expressed herein may not coincide with the official position of the UK Government and the European Commission.
Цей матеріал був створений за підтримки Європейської комісії та Уряду Великої Британії і є частиною проектів Hromadske Network та Говорить Донбас. Погляди та висновки, висловлені у цій публікації, можуть не збігатись з офіційною позицією Уряду Великої Британії та Європейської комісії

snyppet_eu_gb_0_0.jpg

Громадське Network //
Громадське Network

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.