Слухати

Хочу побачити перемогу людей, які стояли на Майдані, — Мустафа Наєм

10 вересня 2014 - 17:38
Facebook Twitter Google+
Попри всі розбіжності громадянське суспільство все ж використає свій шанс потрапити у парламент - вважає журналіст Громадського TV Мустафа Наєм
Хочу побачити перемогу людей, які стояли на Майдані, — Мустафа Наєм / Програми на Громадському радіо

Попри всі розбіжності громадянське суспільство все ж використає свій шанс потрапити у парламент — вважає журналіст Громадського TV Мустафа Наєм.

Новоспеченим політикам треба дати шанс і позбутися пристрасті критикувати і вважати ворогом всіх, хто стає владою. Про свої останні враження від зони АТО Мустафа сказав так: «ця війна розділила нас більше, ніж все, що було до того».

Андрій Куліков: Мустафа приїхав прямо з ефіру, яка у вас сьогодні основна тема?

Мустафа Наєм: зараз в нас всі ефіри про війну, про те, що робиться на Донбасі. Сьогодні головною темою був початок виборів, тому що вже з’їзди пройшли, і вже є цікаві деталі.

Андрій Куліков: які ви цікаві деталі відмічаєте?

Мустафа Наєм: я багато знаю як готувались ці з’їзди,в тому числі з боку громадянського суспільства, їх було дуже багато, було дуже багато ініціатив іти в парламент чи не іти, дуже багато пропозицій, з того що я бачу — у парламент іде дуже багато громадських активістів і це дуже добре, хоча прикро, що вони не змогли об’єднатися і піти окремо колоною.

Андрій Куліков: а може об’єднатися і піти спільно?

Мустафа Наєм : ну, мається на увазі окремо від тих політичних сил які існують, окремо від партій які , як буде зараз «Батьківщина» або Петро Порошенко та «Самопоміч», тому що це все ж політичний рух, але з іншого боку мені здається, що громадянське суспільство все ж-таки змогло скористатися системою, як транспортом, щоб потрапити в парламент. Ми будемо чекати, які висновки з цього зробить суспільство, тому що до політиків ставились дуже погано.

Андрій Куліков: як транспортом. А чим заплатить громадянське суспільство за проїзд?

Мустафа Наєм: справа в тому, що я був одним з ініціаторів, який хотів щоб це сталося. Я зрозумів, що це єдиний реальний вихід, тобто об’єднатися, скористатися системою і потрапити в парламент саме цим «транспортом».

Нажаль, в нас є проблема з прийняттям у суспільства політиків. Тобто хто б ти не був, чим би ти не займався, яким би не був святим, як тільки ступаєш на той бік – одразу стаєш найгіршою людиною у світі. І я розумію, що тільки масовим підходом можна це змінити, показавши, що дійсно можна перейти у політику і не бути політиком у тому розумінні.

Андрій Куліков: зараз у вас на громадському телебаченні основна програма «Війна». Спробуйте уявити програму телепередач на завтра, тобто після війни.

Мустафа Наєм: як громадянин, який може мріяти, я хотів би побачити перемогу тих людей, які стояли на майдані. Я хочу, щоб, можливо, через 5 років, я, мої колеги казали: «так, було дуже важко, але ми перемогли».

Щоб в якийсь день нова політична сила, в якій будуть такі люди як я, мої колеги, як активісти що йдуть у політику, сказали: «так, ми перемогли, не просто стали частинами списків, не просто скористались «транспортом», а ми самі є цим «транспортом». Так, ми не ідеальні, але ми починали тоді і ми зараз до чогось дійшли».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.